Predané s. r. o.
aktívnaZáporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 43/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje malé tržby (3 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 11. 2012
- Sídlo
- Záblatská 66/11, 91106, Trenčín
- EBITDA marža24,1 %
- ROA (návratnosť aktív)12,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť129 %
- Kapitálová primeranosť-29,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 10.52netIncome: 263.00revenue: 2 500prevNetIncome: -1 614
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -29.41equity: -629.00assets: 2 139
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 129.41equity: -629.00assets: 2 139
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -9.64revenueYoY: —validHistoryYears: 5.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 24.12netMargin: 10.52ebitda: 603.00revenue: 2 500
Altman Z''-Score-7.30Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.58 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -8.09 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.61 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.24 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 12.30 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 12.30 % vs. predchádzajúce -486.14 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 129.41 % vs. predchádzajúce 368.67 %.splnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -29.41 % vs. predchádzajúca -268.67 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 2500 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Info
Tržby za 2024: 2500 €. Bez medziročného porovnania (chýbajú dáta za predchádzajúci rok).
- Pozitívne
Čistá marža 10.5 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 24.1 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 3 tis. € | — | — |
| EBITDA | 603 € | -2 tis. € | +137,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 543 € | -1 tis. € | +137,4 % |
| Čistý zisk | 263 € | -2 tis. € | +116,3 % |
| Aktíva | 2 tis. € | 332 € | +544,3 % |
| Vlastné imanie | -629 € | -892 € | +29,5 % |
- 23. 11. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 2.8 tis. €
- Aktíva spolu
- 2.1 tis. €
- Vlastné imanie
- −629 €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 3 tis. € | 2 tis. € | -629 € | 603 € | 263 € | EUR |
| 2023 | Riadna | — | 332 € | -892 € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 4 tis. € | 2 tis. € | 722 € | 364 € | 308 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 12 tis. € | 3 tis. € | 1 tis. € | -289 € | -289 € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 1 tis. € | -296 € | -908 € | -929 € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 2 tis. € | 633 € | -200 € | -274 € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 2 tis. € | 907 € | — | -79 € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 2 tis. € | 986 € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 3 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | -188 € | -749 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 4 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | 906 € | 339 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti23. 11. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46914285
- RÚZ ID
- 1209266
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 11. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat11 556 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna