TPV Ent., s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 88 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 79/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (103 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 12. 2012
- Sídlo
- Kuzmányho 1191/43, 04001, Košice - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža163,1 %
- ROA (návratnosť aktív)56,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)194,2 %
- Zadlženosť71 %
- Kapitálová primeranosť29,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 124.48netIncome: 128 226revenue: 103 009prevNetIncome: -35 638
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 29.16equity: 66 035assets: 226 440
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 70.84equity: 66 035assets: 226 440
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 216.75revenueYoY: -88.10validHistoryYears: 7.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 163.12netMargin: 124.48ebitda: 168 029revenue: 103 009
Altman Z''-Score6.12Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.57 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.88 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 4.24 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.43 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 56.63 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 56.63 % vs. predchádzajúce -50.72 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 70.84 % vs. predchádzajúce 188.51 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.45× vs. predchádzajúce 12.32×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 124.48 % vs. predchádzajúca -4.12 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 29.16 % vs. predchádzajúca -88.51 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 88 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 124.5 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 1.24 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 163.1 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 29 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 103 tis. € | 866 tis. € | −88,1 % |
| EBITDA | 168 tis. € | 46 tis. € | +263,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 151 tis. € | 42 tis. € | +263,3 % |
| Čistý zisk | 128 tis. € | -36 tis. € | +459,8 % |
| Aktíva | 226 tis. € | 70 tis. € | +222,3 % |
| Vlastné imanie | 66 tis. € | -62 tis. € | +206,2 % |
- 12. 12. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Vlastné imanie29.2%
- Cudzie zdroje70.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 103 tis. € | 226 tis. € | 66 tis. € | 168 tis. € | 128 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 866 tis. € | 70 tis. € | -62 tis. € | 46 tis. € | -36 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,3 mil. € | 304 tis. € | -27 tis. € | 119 tis. € | -335 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 844 tis. € | 463 tis. € | -26 tis. € | 48 tis. € | -29 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 4 tis. € | 3 tis. € | 116 € | -928 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 30 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 46 tis. € | 17 tis. € | -4 tis. € | -6 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 102 € | 25 tis. € | 7 tis. € | — | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla27. 2. 2018 → 14. 9. 2021
Košická 2, Čečejovce
- Zmena sídla18. 1. 2018 → 26. 2. 2018
Západná 302/39, Čečejovce
- Zmena sídla9. 2. 2017 → 17. 1. 2018
Moyzesova 33/36, Košice - mestská časť Staré Mesto
- Založenie spoločnosti12. 12. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena12. 12. 2012 → 8. 2. 2017
North Medical s.r.o.
- Zmena sídla12. 12. 2012 → 8. 2. 2017
Dolný Val 1523/5, Žilina
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46937935
- RÚZ ID
- 1205567
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 12. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat1 343 314 EUR · rok 2018
- 27. 2. 2018Zmena sídlaKošická 2, Čečejovce
- 18. 1. 2018Zmena sídlaZápadná 302/39, Čečejovce
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 9. 2. 2017Zmena sídlaMoyzesova 33/36, Košice - mestská časť Staré Mesto
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 12. 12. 2012Zmena obchodného mena→ North Medical s.r.o.
- 12. 12. 2012Zmena sídlaDolný Val 1523/5, Žilina