Superbia s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 62 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 88/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (118 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 12. 2012
- Sídlo
- Húskova 83, 04023, Košice - mestská časť Sídlisko KVP
- EBITDA marža30,9 %
- ROA (návratnosť aktív)26,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)60,6 %
- Zadlženosť56 %
- Kapitálová primeranosť43,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 22.03netIncome: 25 978revenue: 117 943prevNetIncome: 4 511
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 43.75equity: 42 884assets: 98 031
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 56.25equity: 42 884assets: 98 031
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 51.51revenueYoY: 62.22validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 30.94netMargin: 22.03ebitda: 36 486revenue: 117 943
Altman Z''-Score4.96Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.86 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.16 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.13 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.82 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 26.50 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 26.50 % vs. predchádzajúce 8.26 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 56.25 % vs. predchádzajúce 69.03 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.20× vs. predchádzajúce 1.33×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 22.03 % vs. predchádzajúca 6.20 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 43.75 % vs. predchádzajúca 30.97 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 62 % na 118 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 22.0 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.22 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 30.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 44 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 118 tis. € | 73 tis. € | +62,2 % |
| EBITDA | 36 tis. € | 6 tis. € | +513,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 33 tis. € | 5 tis. € | +513,3 % |
| Čistý zisk | 26 tis. € | 5 tis. € | +475,9 % |
| Aktíva | 98 tis. € | 55 tis. € | +79,6 % |
| Vlastné imanie | 43 tis. € | 17 tis. € | +153,7 % |
- 15. 12. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie43.7%
- Cudzie zdroje56.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 118 tis. € | 98 tis. € | 43 tis. € | 36 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 73 tis. € | 55 tis. € | 17 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 56 tis. € | 40 tis. € | 12 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 45 tis. € | 44 tis. € | 11 tis. € | 171 € | 138 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 32 tis. € | 18 tis. € | 10 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 34 tis. € | 18 tis. € | 9 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 24 tis. € | 12 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 4 tis. € | 9 tis. € | 3 tis. € | -2 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 4 tis. € | 9 tis. € | 4 tis. € | -105 € | -1 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 3 tis. € | 2 tis. € | -2 tis. € | 258 € | -782 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla15. 8. 2014 → 20. 9. 2016
Moyzesova 36, Košice
- Založenie spoločnosti15. 12. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla15. 12. 2012 → 14. 8. 2014
Kostolná 64, Poproč
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prenájom hnuteľných vecíod 15. 7. 2022
- 2Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 15. 7. 2022
- 3Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 15. 7. 2022
- 4Výroba počítačových, elektronických a optických výrobkovod 15. 7. 2022
- 5Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 15. 7. 2022
- 6Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 15. 7. 2022
- 7Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 15. 7. 2022
- 8Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 15. 7. 2022
- 9prevádzkovanie technickej služby podľa § 7 ods. 1 zákona číslo 473/2005 Z.z. o súkromnej bezpečnosti v rozsahu projektovanie, montáž, údržba, revízia alebo oprava zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 30. 10. 2018
- 10vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 30. 10. 2018
- 11montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 30. 10. 2018
- 12činnosti na úseku požiarnej ochrany v rozsahu servis, oprava, kontrola, plnenie hasiacich prístrojov, požiarnych/požiarnotechnických zariadeníod 30. 10. 2018
- 13montáž, rekonštrukcia a údržba nevyhradených technických zariadeníod 30. 10. 2018
- 14čistiace a upratovacie službyod 15. 8. 2014
- 15služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 15. 8. 2014
- 16oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 15. 8. 2014
- 17sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 15. 8. 2014
- 18údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 15. 8. 2014
- 19uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 15. 8. 2014
- 20dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 15. 8. 2014
- 21prípravné práce k realizácii stavbyod 15. 8. 2014
- 22počítačové službyod 15. 8. 2014
- 23Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 15. 12. 2012
- 24Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 15. 12. 2012
- 25Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 15. 12. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46944311
- RÚZ ID
- 1222253
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 12. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat117 943 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 11. 2014Registrácia platcu DPHSK2023677502
- 15. 8. 2014Zmena sídlaMoyzesova 36, Košice
- 15. 12. 2012Zmena sídlaKostolná 64, Poproč