Davignon Limited, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 2978 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 44/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (1,5 mil. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 1. 2013
- Sídlo
- Kopčianska 10, 85101, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža0,0 %
- ROA (návratnosť aktív)0,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,0 %
- Zadlženosť74 %
- Kapitálová primeranosť26,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.029netIncome: 453.00revenue: 1 542 171prevNetIncome: 561.00
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 26.25equity: 45 761assets: 174 316
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 73.75equity: 45 761assets: 174 316
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 215.89revenueYoY: 2 978,186validHistoryYears: 7.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.037netMargin: 0.029ebitda: 574.00revenue: 1 542 171
Altman Z''-Score1.58Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.52 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.67 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.02 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.37 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.26 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.26 % vs. predchádzajúce 1.22 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 73.75 % vs. predchádzajúce 1.82 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 8.85× vs. predchádzajúce 1.09×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.03 % vs. predchádzajúca 1.12 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 26.25 % vs. predchádzajúca 98.18 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +2978 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 2978 % na 1.5 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 26 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 2978 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,5 mil. € | 50 tis. € | +30× |
| EBITDA | 574 € | 710 € | −19,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 517 € | 639 € | −19,2 % |
| Čistý zisk | 453 € | 561 € | −19,3 % |
| Aktíva | 174 tis. € | 46 tis. € | +277,7 % |
| Vlastné imanie | 46 tis. € | 45 tis. € | +1,0 % |
- 8. 1. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Vlastné imanie26.3%
- Cudzie zdroje73.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 1,5 mil. € | 174 tis. € | 46 tis. € | 574 € | 453 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 50 tis. € | 46 tis. € | 45 tis. € | 710 € | 561 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 253 tis. € | 976 tis. € | 45 tis. € | 988 € | 3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 285 tis. € | 732 tis. € | 42 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 2 € | 34 tis. € | 34 tis. € | -2 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 895 tis. € | 108 tis. € | 36 tis. € | 45 tis. € | 37 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 0 € | 477 € | -487 € | -1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 2 tis. € | 12 tis. € | 2 tis. € | — | -8 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla20. 1. 2015 → 8. 10. 2019
Pribinova 4, Bratislava
- Založenie spoločnosti8. 1. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena8. 1. 2013 → 8. 10. 2019
PETROS, spol. s r.o.
- Zmena sídla8. 1. 2013 → 19. 1. 2015
Bystrická 44, Žarnovica
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výskum a vývoj v oblasti spoločenských a humanitných viedod 20. 1. 2015
- 2Prieskum trhu a verejnej mienkyod 20. 1. 2015
- 3Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 20. 1. 2015
- 4Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 20. 1. 2015
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 20. 1. 2015
- 6Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 20. 1. 2015
- 7Prenájom hnuteľných vecíod 20. 1. 2015
- 8Výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 20. 1. 2015
- 9Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 20. 1. 2015
- 10Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 20. 1. 2015
- 11Výroba a montáž tieniacej technikyod 8. 1. 2013
- 12Prípravné práce k realizácii stavbyod 8. 1. 2013
- 13Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 8. 1. 2013
- 14Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 8. 1. 2013
- 15Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 8. 1. 2013
- 16Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 8. 1. 2013
- 17Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 8. 1. 2013
- 18Reklamné a marketingové službyod 8. 1. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46946501
- RÚZ ID
- 1467028
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 1. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat1 542 171 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 20. 1. 2015Zmena sídlaPribinova 4, Bratislava
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 8. 1. 2013Zmena obchodného mena→ PETROS, spol. s r.o.
- 8. 1. 2013Zmena sídlaBystrická 44, Žarnovica