ENERGY PROJECT s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 12 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 21/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (359 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 4. 2013
- Sídlo
- Narcisová 5442/2, 92901, Dunajská Streda
- EBITDA marža5,0 %
- ROA (návratnosť aktív)-3,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-45,1 %
- Zadlženosť93 %
- Kapitálová primeranosť7,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -4.26netIncome: -15 295revenue: 359 059prevNetIncome: -13 582
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 7.04equity: 33 919assets: 481 568
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 92.96equity: 33 919assets: 481 568
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 0.761revenueYoY: -11.77validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.97netMargin: -4.26ebitda: 17 850revenue: 359 059
Altman Z''-Score0.36Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.14 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.07 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.21 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.08 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -3.18 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -3.18 % vs. predchádzajúce -2.77 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 92.96 % vs. predchádzajúce 89.95 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.75× vs. predchádzajúce 0.83×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -4.26 % vs. predchádzajúca -3.34 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 7.04 % vs. predchádzajúca 10.05 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 12 % na 359 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -4.3 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 7 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 359 tis. € | 407 tis. € | −11,8 % |
| EBITDA | 18 tis. € | 19 tis. € | −6,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 16 tis. € | 17 tis. € | −6,3 % |
| Čistý zisk | -15 tis. € | -14 tis. € | −12,6 % |
| Aktíva | 482 tis. € | 490 tis. € | −1,7 % |
| Vlastné imanie | 34 tis. € | 49 tis. € | −31,1 % |
- 4. 4. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie7.0%
- Cudzie zdroje93.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 359 tis. € | 482 tis. € | 34 tis. € | 18 tis. € | -15 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 407 tis. € | 490 tis. € | 49 tis. € | 19 tis. € | -14 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 605 tis. € | 522 tis. € | 63 tis. € | 3 tis. € | -25 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 735 tis. € | 464 tis. € | 87 tis. € | 40 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 676 tis. € | 396 tis. € | 89 tis. € | 41 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 509 tis. € | 250 tis. € | 91 tis. € | 21 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 489 tis. € | 228 tis. € | 99 tis. € | 33 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 392 tis. € | 246 tis. € | 87 tis. € | 31 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 358 tis. € | 189 tis. € | 74 tis. € | 37 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 335 tis. € | 174 tis. € | 54 tis. € | 31 tis. € | 9 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti4. 4. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 4. 4. 2013
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 4. 4. 2013
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 4. 4. 2013
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 4. 4. 2013
- 5Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 4. 4. 2013
- 6Čistiace a upratovacie službyod 4. 4. 2013
- 7Reklamné a marketingové službyod 4. 4. 2013
- 8Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 4. 4. 2013
- 9Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 4. 4. 2013
- 10Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 4. 4. 2013
- 11Prenájom hnuteľných vecíod 4. 4. 2013
- 12Administratívne službyod 4. 4. 2013
- 13Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 4. 4. 2013
- 14Počítačové službyod 4. 4. 2013
- 15Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 4. 4. 2013
- 16Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 4. 4. 2013
- 17Prieskum trhu a verejnej mienkyod 4. 4. 2013
- 18Montáž, rekonštrukcie a údržba vyhradených technických zariadení – plynovýchod 4. 4. 2013
- 19Montáž, rekonštrukcie a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 4. 4. 2013
- 20Vodoinštalatérstvo a kúrenárstvood 4. 4. 2013
- 21Odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení plynových v rozsahu: Technické zariadenia plynov skupina B na: g rozvod plynu vrátane regulačného zariadenia na prípojke plynu a výkonom odberného plynového zariadenia do 25 Nm3/h vrátane so vstupným pretlakom plynu do 0,4 MPa vrátane, okrem acetylénovou h spotrebu plynu spaľovaním a výkonom od 5 kW do 0,5 MW vrátane zariadenia na výrobu ochranných atmosfér pri tepelnom spracúvaní a spotrebiča, pri ktorom sa vyžaduje napojenie na odťah spalín Médium: zemný plynod 4. 4. 2013
- 22Oprava vyhradených technických zariadení plynových v rozsahu : OU oprava a údržba R rekonštrukcia M Montáž do funkčného celku na mieste budúcej prevádzky v rozsahu: technické zariadenia plynové skupina B na: g rozvod plynu vrátane regulačného zariadenia na prípojke plynu a výkonom odberného plynového zariadenia do 25 Nm3/h vrátane so vstupným pretlakom plynu do 0,4 MPa vrátane, okrem acetylénovou h spotrebu plynu spaľovaním a výkonom od 5 kW do 0,5 MW vrátane zariadenia na výrobu ochranných atmosfér pri tepelnom spracúvaní a spotrebiča, pri ktorom sa vyžaduje napojenie na odťah spalín Médium: zemný plynod 4. 4. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46948546
- RÚZ ID
- 1499543
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 4. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat734 627 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 18. 7. 2013Registrácia platcu DPHSK2023746692