ZENTITY Slovakia s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -2.9 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 86/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (1,9 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 1. 2013
- Sídlo
- Röntgenova 26, 85101, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža25,4 %
- ROA (návratnosť aktív)16,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)27,6 %
- Zadlženosť39 %
- Kapitálová primeranosť61,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.71netIncome: 109 871revenue: 1 923 928prevNetIncome: 66 437
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 61.23equity: 398 555assets: 650 923
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 38.77equity: 398 555assets: 650 923
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 11.22revenueYoY: -2.93validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 25.37netMargin: 5.71ebitda: 488 031revenue: 1 923 928
Altman Z''-Score12.11Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.20 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 4.96 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 4.28 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.66 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 16.88 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 16.88 % vs. predchádzajúce 9.90 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 38.77 % vs. predchádzajúce 45.05 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.96× vs. predchádzajúce 2.95×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.71 % vs. predchádzajúca 3.35 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 61.23 % vs. predchádzajúca 54.95 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-3 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 5.7 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 25.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 61 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,9 mil. € | 2,0 mil. € | −2,9 % |
| EBITDA | 488 tis. € | 443 tis. € | +10,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 439 tis. € | 399 tis. € | +10,2 % |
| Čistý zisk | 110 tis. € | 66 tis. € | +65,4 % |
| Aktíva | 651 tis. € | 671 tis. € | −3,0 % |
| Vlastné imanie | 399 tis. € | 369 tis. € | +8,1 % |
- 1. 1. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie61.2%
- Cudzie zdroje38.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 1,9 mil. € | 651 tis. € | 399 tis. € | 488 tis. € | 110 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 2,0 mil. € | 671 tis. € | 369 tis. € | 443 tis. € | 66 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2,1 mil. € | 589 tis. € | 302 tis. € | 366 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 2,0 mil. € | 659 tis. € | 295 tis. € | 313 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,8 mil. € | 674 tis. € | 323 tis. € | 367 tis. € | 102 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 2,0 mil. € | 837 tis. € | 371 tis. € | 300 tis. € | 42 tis. € | EUR |
| 2019 | Mimoriadna | 1,1 mil. € | 671 tis. € | 394 tis. € | 324 tis. € | 132 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,7 mil. € | 464 tis. € | 262 tis. € | 538 tis. € | 256 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1,3 mil. € | 515 tis. € | 313 tis. € | 432 tis. € | 196 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 739 tis. € | 340 tis. € | 117 tis. € | 157 tis. € | 67 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 1. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46951971
- RÚZ ID
- 1478029
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 1. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat2 132 934 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Mimoriadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 5. 4. 2013Registrácia platcu DPHSK2023664060