SLOV-OKNO PF, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 35 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 51/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (331 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 2. 2013
- Sídlo
- Staničná 1483/4, 06601, Humenné
- EBITDA marža2,0 %
- ROA (návratnosť aktív)0,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)2,2 %
- Zadlženosť64 %
- Kapitálová primeranosť35,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.47netIncome: 4 852revenue: 330 600prevNetIncome: 7 533
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 35.60equity: 225 475assets: 633 276
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 64.40equity: 225 475assets: 633 276
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -1.76revenueYoY: -35.10validHistoryYears: 8.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.05netMargin: 1.47ebitda: 6 772revenue: 330 600
Altman Z''-Score1.24Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.70 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.11 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.06 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.58 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.77 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.77 % vs. predchádzajúce 2.30 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 64.40 % vs. predchádzajúce 32.69 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.52× vs. predchádzajúce 1.55×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.47 % vs. predchádzajúca 1.48 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 35.60 % vs. predchádzajúca 67.31 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 35 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 1.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 36 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 331 tis. € | 509 tis. € | −35,1 % |
| EBITDA | 7 tis. € | 11 tis. € | −37,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 6 tis. € | 10 tis. € | −37,0 % |
| Čistý zisk | 5 tis. € | 8 tis. € | −35,6 % |
| Aktíva | 633 tis. € | 328 tis. € | +93,2 % |
| Vlastné imanie | 225 tis. € | 221 tis. € | +2,2 % |
- 1. 2. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie35.6%
- Cudzie zdroje64.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 331 tis. € | 633 tis. € | 225 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 509 tis. € | 328 tis. € | 221 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 443 tis. € | 203 tis. € | 163 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 513 tis. € | 212 tis. € | 161 tis. € | -3 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 401 tis. € | 227 tis. € | 165 tis. € | 2 tis. € | 542 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 477 tis. € | 139 tis. € | 164 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | — | — | — | — | EUR |
| 2017 | Riadna | 423 tis. € | 157 tis. € | 139 tis. € | 6 tis. € | -27 € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | — | — | — | — | EUR |
| 2015 | Riadna | 374 tis. € | 141 tis. € | 103 tis. € | -34 tis. € | -37 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 2. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla1. 2. 2013 → 27. 9. 2019
Mierová 64/2, Humenné
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 2. 2013
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 1. 2. 2013
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 1. 2. 2013
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 1. 2. 2013
- 5Reklamné a marketingové službyod 1. 2. 2013
- 6Čistiace a upratovacie službyod 1. 2. 2013
- 7Skladovanieod 1. 2. 2013
- 8Administratívne službyod 1. 2. 2013
- 9Prenájom hnuteľných vecíod 1. 2. 2013
- 10Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 1. 2. 2013
- 11Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastuod 1. 2. 2013
- 12Výroba skla, výrobkov zo skla a ich úpravaod 1. 2. 2013
- 13Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržbaod 1. 2. 2013
- 14Prípravné práce k realizácii stavbyod 1. 2. 2013
- 15Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 1. 2. 2013
- 16Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 1. 2. 2013
- 17Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 1. 2. 2013
- 18Počítačové službyod 1. 2. 2013
- 19Faktoring a forfaitingod 1. 2. 2013
- 20Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 1. 2. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46956247
- RÚZ ID
- 1496124
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 2. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat513 369 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 4. 2013Registrácia platcu DPHSK2023693705
- 1. 2. 2013Zmena sídlaMierová 64/2, Humenné