CREATIVE SAN, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 15 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 69/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (523 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 20. 12. 2012
- Sídlo
- Žilinská cesta 559/559, 01311, Lietavská Lúčka
- EBITDA marža6,0 %
- ROA (návratnosť aktív)2,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)5,4 %
- Zadlženosť62 %
- Kapitálová primeranosť38,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.10netIncome: 16 203revenue: 522 768prevNetIncome: 10 777
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 38.37equity: 300 139assets: 782 174
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 61.63equity: 300 139assets: 782 174
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 51.29revenueYoY: 15.28validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.03netMargin: 3.10ebitda: 31 530revenue: 522 768
Altman Z''-Score2.30Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.76 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.66 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.23 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.65 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.07 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.07 % vs. predchádzajúce 1.68 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 61.63 % vs. predchádzajúce 59.44 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.67× vs. predchádzajúce 0.71×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.10 % vs. predchádzajúca 2.38 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 38.37 % vs. predchádzajúca 40.56 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 15 % na 523 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 3.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 38 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
Rast je vyvážený: tržby (+15 %), aktíva (+22 %), vlastné imanie (+16 %) rastú podobným tempom.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 523 tis. € | 453 tis. € | +15,3 % |
| EBITDA | 32 tis. € | 16 tis. € | +91,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 28 tis. € | 15 tis. € | +91,2 % |
| Čistý zisk | 16 tis. € | 11 tis. € | +50,3 % |
| Aktíva | 782 tis. € | 640 tis. € | +22,2 % |
| Vlastné imanie | 300 tis. € | 260 tis. € | +15,6 % |
- 20. 12. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie38.4%
- Cudzie zdroje61.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 523 tis. € | 782 tis. € | 300 tis. € | 32 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 453 tis. € | 640 tis. € | 260 tis. € | 16 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 365 tis. € | 548 tis. € | 222 tis. € | 18 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 239 tis. € | 478 tis. € | 178 tis. € | 42 tis. € | 30 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 158 tis. € | 380 tis. € | 132 tis. € | 76 tis. € | 54 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 77 tis. € | 230 tis. € | 44 tis. € | 18 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 139 tis. € | 271 tis. € | 36 tis. € | 28 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 27 tis. € | 46 tis. € | 16 tis. € | -39 € | -2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 17 tis. € | 27 tis. € | 18 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 13 tis. € | 14 tis. € | 12 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla20. 7. 2018 → 24. 10. 2022
Smreková 3094/15, Žilina
- Zmena sídla31. 7. 2015 → 19. 7. 2018
Sad SNP 668/8, Žilina
- Založenie spoločnosti20. 12. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla20. 12. 2012 → 30. 7. 2015
P. O. Hviezdoslava 68, Žilina
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 2. 12. 2020
- 2výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitárnych viedod 1. 8. 2017
- 3výroba a hutnícke spracovanie kovovod 20. 12. 2012
- 4podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 20. 12. 2012
- 5prípravné práce k realizácii stavbyod 20. 12. 2012
- 6uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 20. 12. 2012
- 7dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 20. 12. 2012
- 8kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 20. 12. 2012
- 9sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 20. 12. 2012
- 10sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 20. 12. 2012
- 11výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 20. 12. 2012
- 12prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 20. 12. 2012
- 13prenájom hnuteľných vecíod 20. 12. 2012
- 14činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 20. 12. 2012
- 15vedenie účtovníctvaod 20. 12. 2012
- 16vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 20. 12. 2012
- 17čistiace a upratovacie službyod 20. 12. 2012
- 18reklamné a marketingové službyod 20. 12. 2012
- 19sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 20. 12. 2012
- 20opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 20. 12. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46961429
- RÚZ ID
- 1204540
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 20. 12. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat522 768 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 20. 7. 2018Zmena sídlaSmreková 3094/15, Žilina
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 7. 2015Zmena sídlaSad SNP 668/8, Žilina
- 10. 2. 2014Registrácia platcu DPHSK2023656954
- 20. 12. 2012Zmena sídlaP. O. Hviezdoslava 68, Žilina