OPRAVTO s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 17 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 70/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (36 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 18. 1. 2013
- Sídlo
- J. Braneckého 1456/16, 91401, Trenčianska Teplá
- EBITDA marža2,9 %
- ROA (návratnosť aktív)1,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,5 %
- Zadlženosť26 %
- Kapitálová primeranosť74,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.18netIncome: 426.00revenue: 36 120prevNetIncome: 912.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 74.33equity: 28 677assets: 38 579
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 25.67equity: 28 677assets: 38 579
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 9.92revenueYoY: 16.73validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.91netMargin: 1.18ebitda: 1 051revenue: 36 120
Altman Z''-Score6.16Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.46 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.50 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.16 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.04 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.10 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.10 % vs. predchádzajúce 2.19 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 25.67 % vs. predchádzajúce 32.20 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.94× vs. predchádzajúce 0.74×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.18 % vs. predchádzajúca 2.95 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 74.33 % vs. predchádzajúca 67.80 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 36120 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 17 % na 36 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 1.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 74 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Tržby rastú (+17 %), ale aktíva klesajú (-7 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 36 tis. € | 31 tis. € | +16,7 % |
| EBITDA | 1 tis. € | 2 tis. € | −30,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 946 € | 1 tis. € | −30,1 % |
| Čistý zisk | 426 € | 912 € | −53,3 % |
| Aktíva | 39 tis. € | 42 tis. € | −7,4 % |
| Vlastné imanie | 29 tis. € | 28 tis. € | +1,5 % |
- 18. 1. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie74.3%
- Cudzie zdroje25.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 36 tis. € | 39 tis. € | 29 tis. € | 1 tis. € | 426 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 31 tis. € | 42 tis. € | 28 tis. € | 2 tis. € | 912 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 27 tis. € | 51 tis. € | 27 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 26 tis. € | 35 tis. € | 26 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 27 tis. € | 36 tis. € | 24 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 16 tis. € | 34 tis. € | 21 tis. € | 770 € | 232 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 16 tis. € | 36 tis. € | 20 tis. € | 2 tis. € | 874 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 16 tis. € | 38 tis. € | 20 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 16 tis. € | 19 tis. € | 17 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 15 tis. € | 16 tis. € | 14 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti18. 1. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Spracovanie kožeod 18. 1. 2013
- 2Výroba kožených a kožušinových výrobkovod 18. 1. 2013
- 3Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 18. 1. 2013
- 4Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržbaod 18. 1. 2013
- 5Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 18. 1. 2013
- 6Opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 18. 1. 2013
- 7Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 18. 1. 2013
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 18. 1. 2013
- 9Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 18. 1. 2013
- 10Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 18. 1. 2013
- 11Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 18. 1. 2013
- 12Oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 18. 1. 2013
- 13Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 18. 1. 2013
- 14Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 18. 1. 2013
- 15Skladovanieod 18. 1. 2013
- 16Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 18. 1. 2013
- 17Prenájom hnuteľných vecíod 18. 1. 2013
- 18Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 18. 1. 2013
- 19Administratívne službyod 18. 1. 2013
- 20Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 18. 1. 2013
- 21Čistiace a upratovacie službyod 18. 1. 2013
- 22Reklamné a marketingové službyod 18. 1. 2013
- 23Prieskum trhu a verejnej mienkyod 18. 1. 2013
- 24Hubenie škodlivých živočíchov, mikroorganizmov a potláčanie ďalších škodlivých činiteľov.od 18. 1. 2013
- 25Projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 18. 1. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46965360
- RÚZ ID
- 1496271
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 18. 1. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat36 120 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna