SW-FASHION SK s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 560 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 47/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (526 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 5. 2013
- Sídlo
- Palackého 85/5, 91101, Trenčín
- EBITDA marža2,6 %
- ROA (návratnosť aktív)19,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)77,4 %
- Zadlženosť75 %
- Kapitálová primeranosť24,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.09netIncome: 5 726revenue: 525 591prevNetIncome: -6 515
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 24.85equity: 7 397assets: 29 770
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 75.15equity: 7 397assets: 29 770
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 357.13revenueYoY: 560.39validHistoryYears: 3.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.63netMargin: 1.09ebitda: 13 840revenue: 525 591
Altman Z''-Score3.32Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.49 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.17 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.66 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.35 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 19.23 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 19.23 % vs. predchádzajúce -211.39 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 75.15 % vs. predchádzajúce 115.74 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 17.66× vs. predchádzajúce 25.82×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.09 % vs. predchádzajúca -8.19 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 24.85 % vs. predchádzajúca -15.74 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +560 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 560 % na 526 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 25 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
ROA 19.2 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2016 | 2015 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 526 tis. € | 80 tis. € | +560,4 % |
| EBITDA | 14 tis. € | -2 tis. € | +671,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 12 tis. € | -2 tis. € | +671,0 % |
| Čistý zisk | 6 tis. € | -7 tis. € | +187,9 % |
| Aktíva | 30 tis. € | 3 tis. € | +865,9 % |
| Vlastné imanie | 7 tis. € | -485 € | +16× |
- 14. 5. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2016Štruktúra financovania
- Vlastné imanie24.8%
- Cudzie zdroje75.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016aktuálny | Riadna | 526 tis. € | 30 tis. € | 7 tis. € | 14 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 80 tis. € | 3 tis. € | -485 € | -2 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 25 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | — | -804 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 5. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2016aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46966412
- RÚZ ID
- 1496202
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 5. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat525 591 EUR · rok 2016
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna