MTS Reality, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 43 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 65/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (36 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 1. 2013
- Sídlo
- Škultétyho 469/4, 03601, Martin
- EBITDA marža-52,8 %
- ROA (návratnosť aktív)-7,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-8,0 %
- Zadlženosť2 %
- Kapitálová primeranosť98,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -53.77netIncome: -19 105revenue: 35 531prevNetIncome: -21 503
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 98.20equity: 239 779assets: 244 181
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 1.80equity: 239 779assets: 244 181
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 28.78revenueYoY: 43.22validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -52.81netMargin: -53.77ebitda: -18 765revenue: 35 531
Altman Z''-Score56.76Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.93 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.93 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.44 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 57.19 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -7.82 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -7.82 % vs. predchádzajúce -8.86 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 1.80 % vs. predchádzajúce 2.32 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.15× vs. predchádzajúce 0.10×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -53.77 % vs. predchádzajúca -86.68 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 98.20 % vs. predchádzajúca 97.68 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 35531 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 43 % na 36 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -53.8 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 98 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 36 tis. € | 25 tis. € | +43,2 % |
| EBITDA | -19 tis. € | -21 tis. € | +11,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -17 tis. € | -19 tis. € | +11,3 % |
| Čistý zisk | -19 tis. € | -22 tis. € | +11,2 % |
| Aktíva | 244 tis. € | 243 tis. € | +0,6 % |
| Vlastné imanie | 240 tis. € | 237 tis. € | +1,2 % |
- 8. 1. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie98.2%
- Cudzie zdroje1.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 36 tis. € | 244 tis. € | 240 tis. € | -19 tis. € | -19 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 25 tis. € | 243 tis. € | 237 tis. € | -21 tis. € | -22 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 13 tis. € | 245 tis. € | 242 tis. € | -27 tis. € | -27 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 23 tis. € | 242 tis. € | 238 tis. € | -33 tis. € | -33 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 37 tis. € | 248 tis. € | 240 tis. € | -20 tis. € | -20 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 33 tis. € | 268 tis. € | 260 tis. € | -43 tis. € | -44 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 51 tis. € | 17 tis. € | 7 tis. € | -3 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 49 tis. € | 38 tis. € | 16 tis. € | 14 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 21 tis. € | 21 tis. € | 15 tis. € | 12 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 4 tis. € | 14 tis. € | 12 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti8. 1. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností ( realitná činnosť )od 14. 12. 2016
- 2Výroba strojov pre hospodárske odvetviaod 8. 1. 2013
- 3Výroba elektrických svietidiel, zariadení pre motory a vozidlá a signalizácieod 8. 1. 2013
- 4Výroba komunikačných zariadení, spotrebnej elektroniky, počítačov a kancelárskych strojovod 8. 1. 2013
- 5Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 8. 1. 2013
- 6Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 8. 1. 2013
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 8. 1. 2013
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 8. 1. 2013
- 9Počítačové službyod 8. 1. 2013
- 10Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 8. 1. 2013
- 11Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 8. 1. 2013
- 12Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 8. 1. 2013
- 13Vedenie účtovníctvaod 8. 1. 2013
- 14Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 8. 1. 2013
- 15Reklamné a marketingové službyod 8. 1. 2013
- 16Výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 8. 1. 2013
- 17Prieskum trhu a verejnej mienkyod 8. 1. 2013
- 18Osadzovanie a údržba dopravného značenia a inštalovanie dopravných značiekod 8. 1. 2013
- 19Projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 8. 1. 2013
- 20Projektovanie, inštalovanie, oprava a revízie elektrickej požiarnej signalizácieod 8. 1. 2013
- 21Administratívne službyod 8. 1. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46968393
- RÚZ ID
- 1468002
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 1. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 1. 3. 2020Registrácia platcu DPHSK2023670550
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat50 891 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna