WOPPA, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 129 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 64/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (1,9 mil. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 1. 2013
- Sídlo
- Kuklovská 26, 84104, Bratislava - mestská časť Karlova Ves
- EBITDA marža0,3 %
- ROA (návratnosť aktív)-2,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-3,2 %
- Zadlženosť28 %
- Kapitálová primeranosť71,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -0.044netIncome: -826.00revenue: 1 858 380prevNetIncome: 8 073
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 71.85equity: 26 019assets: 36 211
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 28.15equity: 26 019assets: 36 211
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 1 385,424revenueYoY: 129.03validHistoryYears: 4.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.277netMargin: -0.044ebitda: 5 155revenue: 1 858 380
Altman Z''-Score0.29Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.41 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -4.61 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.81 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.68 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -2.28 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -2.28 % vs. predchádzajúce 19.61 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 28.15 % vs. predchádzajúce 34.79 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 51.32× vs. predchádzajúce 19.71×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.04 % vs. predchádzajúca 0.99 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 71.85 % vs. predchádzajúca 65.21 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 129 % na 1.9 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -0.0 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 72 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Tržby rastú (+129 %), ale aktíva klesajú (-12 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2017 | 2016 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,9 mil. € | 811 tis. € | +129,0 % |
| EBITDA | 5 tis. € | 10 tis. € | −50,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | 9 tis. € | −50,2 % |
| Čistý zisk | -826 € | 8 tis. € | −110,2 % |
| Aktíva | 36 tis. € | 41 tis. € | −12,0 % |
| Vlastné imanie | 26 tis. € | 27 tis. € | −3,1 % |
- 8. 1. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2017Štruktúra financovania
- Vlastné imanie71.9%
- Cudzie zdroje28.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017aktuálny | Riadna | 1,9 mil. € | 36 tis. € | 26 tis. € | 5 tis. € | -826 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 811 tis. € | 41 tis. € | 27 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 107 € | 19 tis. € | 19 tis. € | -3 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 567 € | 21 tis. € | 22 tis. € | -39 tis. € | -40 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 32 tis. € | -7 tis. € | — | -15 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti8. 1. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2017aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46968792
- RÚZ ID
- 1483167
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 1. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat1 858 380 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna