C-TEX s.r.o. v likvidácii
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 17 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 88/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (274 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 9. 1. 2013
- Sídlo
- Werferova 6, 04001, Košice - mestská časť Juh
- EBITDA marža32,9 %
- ROA (návratnosť aktív)23,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)57,0 %
- Zadlženosť58 %
- Kapitálová primeranosť41,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 25.83netIncome: 70 709revenue: 273 700prevNetIncome: 52 055
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 41.87equity: 124 005assets: 296 165
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 58.13equity: 124 005assets: 296 165
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 57.00revenueYoY: 17.47validHistoryYears: 5.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 32.89netMargin: 25.83ebitda: 90 025revenue: 273 700
Altman Z''-Score4.63Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.82 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.31 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.74 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.76 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 23.87 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 23.87 % vs. predchádzajúce 25.27 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 58.13 % vs. predchádzajúce 74.13 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.92× vs. predchádzajúce 1.13×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 25.83 % vs. predchádzajúca 22.34 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 41.87 % vs. predchádzajúca 25.87 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 17 % na 274 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 25.8 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.26 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 32.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 42 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 274 tis. € | 233 tis. € | +17,5 % |
| EBITDA | 90 tis. € | 66 tis. € | +36,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 81 tis. € | 59 tis. € | +36,4 % |
| Čistý zisk | 71 tis. € | 52 tis. € | +35,8 % |
| Aktíva | 296 tis. € | 206 tis. € | +43,7 % |
| Vlastné imanie | 124 tis. € | 53 tis. € | +132,7 % |
- 9. 1. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Vlastné imanie41.9%
- Cudzie zdroje58.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 274 tis. € | 296 tis. € | 124 tis. € | 90 tis. € | 71 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 233 tis. € | 206 tis. € | 53 tis. € | 66 tis. € | 52 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 66 tis. € | 116 tis. € | 1 tis. € | 13 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 136 tis. € | 73 tis. € | -10 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | — | 8 tis. € | -16 tis. € | -12 tis. € | -14 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 45 tis. € | 8 tis. € | -1 tis. € | — | -6 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti9. 1. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46970436
- RÚZ ID
- 1489207
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 9. 1. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat273 700 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna