EU - POWER s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 86 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 30/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (3,3 mil. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 1. 2013
- Sídlo
- Hlavná 15/24, 95201, Vráble
- EBITDA marža5,4 %
- ROA (návratnosť aktív)7,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)2305,7 %
- Zadlženosť100 %
- Kapitálová primeranosť0,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.54netIncome: 115 263revenue: 3 260 369prevNetIncome: 6 305
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 0.322equity: 4 999assets: 1 551 913
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 99.68equity: 4 999assets: 1 551 913
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 22.95revenueYoY: 86.05validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.41netMargin: 3.54ebitda: 176 226revenue: 3 260 369
Altman Z''-Score0.68Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.01 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.02 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.65 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.00 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.43 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.43 % vs. predchádzajúce 0.27 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 99.68 % vs. predchádzajúce 104.67 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.10× vs. predchádzajúce 0.74×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.54 % vs. predchádzajúca 0.36 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 0.32 % vs. predchádzajúca -4.67 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 34 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- ROE 2306 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (4999 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 86 % na 3.3 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 3.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 0 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú (+86 %), ale aktíva klesajú (-34 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 3,3 mil. € | 1,8 mil. € | +86,0 % |
| EBITDA | 176 tis. € | 51 tis. € | +247,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 159 tis. € | 46 tis. € | +247,6 % |
| Čistý zisk | 115 tis. € | 6 tis. € | +17× |
| Aktíva | 1,6 mil. € | 2,4 mil. € | −34,3 % |
| Vlastné imanie | 5 tis. € | -110 tis. € | +104,5 % |
- 5. 1. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie0.3%
- Cudzie zdroje99.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 3,3 mil. € | 1,6 mil. € | 5 tis. € | 176 tis. € | 115 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 1,8 mil. € | 2,4 mil. € | -110 tis. € | 51 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 4,6 mil. € | 2,3 mil. € | -117 tis. € | -162 tis. € | -184 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,8 mil. € | 3,7 mil. € | 67 tis. € | 27 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,3 mil. € | 1,0 mil. € | 60 tis. € | 39 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,5 mil. € | 1,1 mil. € | 45 tis. € | 25 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,5 mil. € | 1,7 mil. € | 40 tis. € | 44 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 2,3 mil. € | 2,2 mil. € | 34 tis. € | 38 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 988 tis. € | 835 tis. € | 7 tis. € | 12 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 508 tis. € | 368 tis. € | 6 tis. € | 11 tis. € | 576 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti5. 1. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla5. 1. 2013 → 20. 12. 2022
Sídlisko Lúky 1129/47, Vráble
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Opravy, odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení elektrickýchod 3. 5. 2025
- 2Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 16. 4. 2025
- 3Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 9. 11. 2024
- 4Inžinierske činnosti, technické testovanie a analýzyod 9. 11. 2024
- 5Činnosti na úseku požiarnej ochrany v rozsahu servis, oprava, kontrola, plnenie hasiacich prístrojov, požiarnych/požiarnotechnických zariadeníod 9. 11. 2024
- 6Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 9. 11. 2024
- 7Výroba počítačových, elektronických, optických výrobkov a elektrických zariadení a súčiastokod 9. 11. 2024
- 8kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi ( maloobchod ) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) 2. reklamné a marketingové služby 3. sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu 4. sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb 5. sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby 6. prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom 7. čistiace a upratovacie služby 8. prenájom hnuteľných vecí 9. montáž solárnych zariadení bez zásahu do elektrickej časti 10. prípravné práce k realizácii stavby 11. uskutočňovanie stavieb a ich zmien 12. dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov 13. nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla 14. administratívne služby 15. počítačové služby 16. služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov 17. skladovanie 18. inštalácia elektrických rozvodov a zariadení na bezpečné napätieod 5. 1. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46970592
- RÚZ ID
- 1475891
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 1. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat4 568 496 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 10. 3. 2013Registrácia platcu DPHSK2023667723
- 5. 1. 2013Zmena sídlaSídlisko Lúky 1129/47, Vráble