Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

SAPIA s.r.o.

aktívna
Marušová 12, 93533, Nový Tekov
podľa §4, registrácia od 17. 8. 2018
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2023)1,6 mil. €
21,4 %vs 2022
Zisk (2023)5 tis. €
71,1 %vs 2022
Vlastné imanie (2023)181 tis. €
3,1 %vs 2022
Zadlženosť (2023)66 %
15,5 %Strednávs 2022
ROE (2023)3.0 %
72,0 %Slabévs 2022

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 21 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 49/100

Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (1,6 mil. €).

Pokles tržiebtržby -21 % medziročne
Nízka maržačistá marža len 0.3 %
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
14. 1. 2013
Sídlo
Marušová 12, 93533, Nový Tekov
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2023)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža0,4 %
  • ROA (návratnosť aktív)1,0 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)3,0 %
  • Zadlženosť66 %
  • Kapitálová primeranosť34,1 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (1,6 mil. €).
49/ 100Stabilná
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 0.339
  • netIncome: 5 412
  • revenue: 1 596 811
  • prevNetIncome: 18 754
Kapitál12 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 34.12
  • equity: 181 394
  • assets: 531 662
Zadlženosť7 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 65.88
  • equity: 181 394
  • assets: 531 662
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 74.73
  • revenueYoY: -21.41
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita4 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 0.430
  • netMargin: 0.339
  • ebitda: 6 860
  • revenue: 1 596 811
Altman Z''-Score2.37Šedá zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.67aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.261.08aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.07aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.54presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 1.02 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.02 % vs. predchádzajúce 4.58 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 65.88 % vs. predchádzajúce 57.05 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 3.00× vs. predchádzajúce 4.96×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.34 % vs. predchádzajúca 0.92 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 34.12 % vs. predchádzajúca 42.95 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 21 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Info

    Čistá marža len 0.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 34 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

Finančný prehľad (2023)
Položka20232022Zmena
Tržby1,6 mil. €2,0 mil. €−21,4 %
EBITDA7 tis. €24 tis. €−71,7 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)6 tis. €22 tis. €−71,7 %
Čistý zisk5 tis. €19 tis. €−71,1 %
Aktíva532 tis. €410 tis. €+29,8 %
Vlastné imanie181 tis. €176 tis. €+3,1 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 14. 1. 2013Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
  • 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby