biXid s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 120918 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 69/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (261 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 2. 2013
- Sídlo
- Kvetná ulica 126/41, 07683, Svätuše
- EBITDA marža15,6 %
- ROA (návratnosť aktív)19,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)45,1 %
- Zadlženosť58 %
- Kapitálová primeranosť42,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.92netIncome: 12 867revenue: 261 398prevNetIncome: -349.00
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 42.39equity: 28 518assets: 67 273
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 57.61equity: 28 518assets: 67 273
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 27.70revenueYoY: 120 917,593validHistoryYears: 8.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 15.59netMargin: 4.92ebitda: 40 752revenue: 261 398
Altman Z''-Score0.83Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.83 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -4.24 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.46 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.77 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 19.13 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 19.13 % vs. predchádzajúce -6.18 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 57.61 % vs. predchádzajúce 0.00 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.89× vs. predchádzajúce 0.04×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.92 % vs. predchádzajúca -161.57 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 42.39 % vs. predchádzajúca 100.00 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +120918 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 120918 % na 261 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 4.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 42 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 19.1 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 261 tis. € | 216 € | +1209× |
| EBITDA | 41 tis. € | -342 € | +120× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 37 tis. € | -308 € | +120× |
| Čistý zisk | 13 tis. € | -349 € | +38× |
| Aktíva | 67 tis. € | 6 tis. € | +11× |
| Vlastné imanie | 29 tis. € | 6 tis. € | +404,7 % |
- 5. 2. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie42.4%
- Cudzie zdroje57.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 261 tis. € | 67 tis. € | 29 tis. € | 41 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 216 € | 6 tis. € | 6 tis. € | -342 € | -349 € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 25 € | -94 tis. € | — | -56 € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 11 € | -94 tis. € | -128 € | -196 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 19 tis. € | 5 tis. € | -93 tis. € | -6 tis. € | -12 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 38 tis. € | 15 tis. € | -81 tis. € | -51 tis. € | -51 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 53 tis. € | 29 tis. € | -30 tis. € | -17 tis. € | -18 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 60 tis. € | 23 tis. € | -12 tis. € | -20 tis. € | -22 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 67 tis. € | 34 tis. € | 10 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 47 tis. € | 26 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | 113 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla16. 7. 2022 → 22. 11. 2023
Hodvábna 1381/2, Trebišov
- Založenie spoločnosti5. 2. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla5. 2. 2013 → 15. 7. 2022
M.R. Štefánika 751, Trebišov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
- 1Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 23. 11. 2023
- 2Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecíod 23. 11. 2023
- 3Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 23. 11. 2023
- 4Poľnohospodárstvo a lesníctvo včítane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predajaod 23. 11. 2023
- 5Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 23. 11. 2023
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 5. 2. 2013
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 5. 2. 2013
- 8Reklamné a marketingové službyod 5. 2. 2013
- 9Organizovanie kultúrnych, športových a spoločenských podujatíod 5. 2. 2013
- 10Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 5. 2. 2013
- 11Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 5. 2. 2013
- 12Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 5. 2. 2013
- 13Sťahovacie službyod 5. 2. 2013
- 14Skladovanieod 5. 2. 2013
- 15Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 5. 2. 2013
- 16Čistiace a upratovacie službyod 5. 2. 2013
- 17Montáž bezpečnostných dverí s menej ako 3-bodovým uzamykacím mechanizmomod 5. 2. 2013
- 18Prípravné práce k realizácii stavbyod 5. 2. 2013
- 19Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 5. 2. 2013
- 20Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 5. 2. 2013
- 21Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 5. 2. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46995056
- RÚZ ID
- 1478059
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 2. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat261 398 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 16. 7. 2022Zmena sídlaHodvábna 1381/2, Trebišov
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 15. 8. 2016Registrácia platcu DPHSK2023692495
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 5. 2. 2013Zmena sídlaM.R. Štefánika 751, Trebišov