Platin Telecom s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 39 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 51/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (207 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 9. 2. 2013
- Sídlo
- Popradská 78, 04011, Košice - mestská časť Západ
- EBITDA marža-10,5 %
- ROA (návratnosť aktív)-24,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-32,3 %
- Zadlženosť23 %
- Kapitálová primeranosť76,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -13.49netIncome: -27 865revenue: 206 599prevNetIncome: 22 913
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 76.73equity: 86 275assets: 112 443
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 23.27equity: 86 275assets: 112 443
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 0.931revenueYoY: -39.36validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -10.53netMargin: -13.49ebitda: -21 762revenue: 206 599
Altman Z''-Score15.24Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.51 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 11.37 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -1.11 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.46 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -24.78 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -24.78 % vs. predchádzajúce 16.03 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 23.27 % vs. predchádzajúce 20.15 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.84× vs. predchádzajúce 2.38×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -13.49 % vs. predchádzajúca 6.73 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 76.73 % vs. predchádzajúca 79.85 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 39 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -13.5 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 77 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 207 tis. € | 341 tis. € | −39,4 % |
| EBITDA | -22 tis. € | 30 tis. € | −173,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -20 tis. € | 27 tis. € | −173,1 % |
| Čistý zisk | -28 tis. € | 23 tis. € | −221,6 % |
| Aktíva | 112 tis. € | 143 tis. € | −21,3 % |
| Vlastné imanie | 86 tis. € | 114 tis. € | −24,4 % |
- 9. 2. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie76.7%
- Cudzie zdroje23.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 207 tis. € | 112 tis. € | 86 tis. € | -22 tis. € | -28 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 341 tis. € | 143 tis. € | 114 tis. € | 30 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 462 tis. € | 229 tis. € | 163 tis. € | 110 tis. € | 86 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 169 tis. € | 193 tis. € | 157 tis. € | -11 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 241 tis. € | 214 tis. € | 153 tis. € | -55 tis. € | 108 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 146 tis. € | 195 tis. € | 153 tis. € | 32 tis. € | 24 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 50 tis. € | 129 tis. € | 129 tis. € | 16 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 94 tis. € | 165 tis. € | 165 tis. € | 23 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 146 tis. € | 201 tis. € | 144 tis. € | 107 tis. € | 84 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 190 tis. € | 70 tis. € | 59 tis. € | 79 tis. € | 54 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla26. 8. 2023 → 2. 9. 2024
Komenského 11A, Košice - mestská časť Staré Mesto
- Zmena sídla10. 6. 2022 → 25. 8. 2023
Mäsiarska 37, Košice - mestská časť Staré Mesto
- Zmena sídla24. 10. 2015 → 9. 6. 2022
Pribinova 2, Košice - mestská časť Staré Mesto
- Založenie spoločnosti9. 2. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla9. 2. 2013 → 23. 10. 2015
Zvonárska 8, Košice-Staré Mesto
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 9. 2. 2013
- 2Počítačové službyod 9. 2. 2013
- 3Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 9. 2. 2013
- 4Administratívne službyod 9. 2. 2013
- 5Reklamné a marketingové službyod 9. 2. 2013
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 9. 2. 2013
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 9. 2. 2013
- 8Prenájom nehnuteľnosti spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 9. 2. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47002883
- RÚZ ID
- 1497358
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 9. 2. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat462 445 EUR · rok 2023
- 26. 8. 2023Zmena sídlaKomenského 11A, Košice - mestská časť Staré Mesto
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 10. 6. 2022Zmena sídlaMäsiarska 37, Košice - mestská časť Staré Mesto
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 24. 10. 2015Zmena sídlaPribinova 2, Košice - mestská časť Staré Mesto
- 3. 4. 2013Registrácia platcu DPHSK2023694706
- 9. 2. 2013Zmena sídlaZvonárska 8, Košice-Staré Mesto