TAKARTRANS s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 32 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 58/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (1,2 mil. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 2. 2. 2013
- Sídlo
- Tešedíkovo 919, 92582, Tešedíkovo
- EBITDA marža3,7 %
- ROA (návratnosť aktív)1,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)4,5 %
- Zadlženosť65 %
- Kapitálová primeranosť35,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.19netIncome: 14 767revenue: 1 243 195prevNetIncome: 10 377
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 35.42equity: 326 244assets: 921 005
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 64.58equity: 326 244assets: 921 005
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 12.52revenueYoY: 32.22validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.68netMargin: 1.19ebitda: 45 756revenue: 1 243 195
Altman Z''-Score1.78Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.70 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.22 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.28 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.58 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.60 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.60 % vs. predchádzajúce 1.09 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 64.58 % vs. predchádzajúce 67.29 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.35× vs. predchádzajúce 0.99×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.19 % vs. predchádzajúca 1.10 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 35.42 % vs. predchádzajúca 32.71 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 32 % na 1.2 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 35 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Tržby rastú (+32 %), ale aktíva klesajú (-3 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,2 mil. € | 940 tis. € | +32,2 % |
| EBITDA | 46 tis. € | 46 tis. € | −0,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 41 tis. € | 42 tis. € | −0,8 % |
| Čistý zisk | 15 tis. € | 10 tis. € | +42,3 % |
| Aktíva | 921 tis. € | 952 tis. € | −3,3 % |
| Vlastné imanie | 326 tis. € | 311 tis. € | +4,7 % |
- 2. 2. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie35.4%
- Cudzie zdroje64.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 1,2 mil. € | 921 tis. € | 326 tis. € | 46 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 940 tis. € | 952 tis. € | 311 tis. € | 46 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,0 mil. € | 890 tis. € | 301 tis. € | 33 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 936 tis. € | 996 tis. € | 230 tis. € | 32 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 558 tis. € | 829 tis. € | 134 tis. € | 28 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 461 tis. € | 834 tis. € | 131 tis. € | 31 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 618 tis. € | 821 tis. € | 128 tis. € | 39 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 524 tis. € | 775 tis. € | 119 tis. € | 33 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 448 tis. € | 413 tis. € | 112 tis. € | 18 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 430 tis. € | 361 tis. € | 107 tis. € | 14 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti2. 2. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 21. 6. 2022
- 2Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 21. 6. 2022
- 3Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 27. 11. 2020
- 4Medzinárodná preprava tovaru po ceste v prenájme alebo za úhraduod 27. 11. 2020
- 5Poradenská a konzultačná činnosť v oblasti využívania obnoviteľných zdrojov energie a úspor energiíod 27. 11. 2020
- 6Montáž mechanických častí solárnych zariadení a fotovaltaických panelovod 27. 11. 2020
- 7Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 27. 11. 2020
- 8Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 2. 2. 2013
- 9Kuriérske službyod 2. 2. 2013
- 10Skladovanieod 2. 2. 2013
- 11Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 2. 2. 2013
- 12Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 2. 2. 2013
- 13Prenájom hnuteľných vecíod 2. 2. 2013
- 14Čistiace a upratovacie službyod 2. 2. 2013
- 15Počítačové službyod 2. 2. 2013
- 16Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 2. 2. 2013
- 17Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 2. 2. 2013
- 18Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 2. 2. 2013
- 19Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5t vrátane prípojného vozidlaod 2. 2. 2013
- 20Vykonávanie odťahovej službyod 2. 2. 2013
- 21Sťahovacie službyod 2. 2. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47003081
- RÚZ ID
- 1493120
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 2. 2. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat1 243 195 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 22. 3. 2013Registrácia platcu DPHSK2023692165