Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

IPC s.r.o.

aktívna
Tekovská 1, 93401, Levice
podľa §4, registrácia od 1. 5. 2013
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)1,6 mil. €
66,5 %vs 2023
Zisk (2024)-59 tis. €
53,8 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)151 tis. €
28,0 %vs 2023
Zadlženosť (2024)58 %
93,3 %Strednávs 2023
ROE (2024)-39.0 %
113,7 %Stratavs 2023

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 66 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 46/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (1,6 mil. €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Silný rasttržby +66 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
31. 1. 2013
Sídlo
Tekovská 1, 93401, Levice
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-2,3 %
  • ROA (návratnosť aktív)-16,5 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-39,0 %
  • Zadlženosť58 %
  • Kapitálová primeranosť42,4 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (1,6 mil. €), je dlhodobo stratová.
46/ 100Stabilná
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -3.71
  • netIncome: -58 994
  • revenue: 1 590 477
  • prevNetIncome: -38 361
Kapitál16 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 42.37
  • equity: 151 351
  • assets: 357 184
Zadlženosť12 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 57.63
  • equity: 151 351
  • assets: 357 184
Rast17 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 12.62
  • revenueYoY: 66.46
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -2.31
  • netMargin: -3.71
  • ebitda: -36 757
  • revenue: 1 590 477
Altman Z''-Score1.91Šedá zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.83aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.89aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-0.59aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.77presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score2 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -16.52 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -16.52 % vs. predchádzajúce -12.80 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 57.63 % vs. predchádzajúce 29.81 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 4.45× vs. predchádzajúce 3.19×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -3.71 % vs. predchádzajúca -4.01 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 42.37 % vs. predchádzajúca 70.19 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 66 % na 1.6 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -3.7 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 42 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby1,6 mil. €955 tis. €+66,5 %
EBITDA-37 tis. €-31 tis. €−17,1 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-33 tis. €-28 tis. €−17,1 %
Čistý zisk-59 tis. €-38 tis. €−53,8 %
Aktíva357 tis. €300 tis. €+19,2 %
Vlastné imanie151 tis. €210 tis. €−28,0 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 31. 1. 2013Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby