GP plus s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 262 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 26/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje malé tržby (61 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 2. 2013
- Sídlo
- Tatranská 376, 05992, Huncovce
- EBITDA marža1,3 %
- ROA (návratnosť aktív)3,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)9,9 %
- Zadlženosť67 %
- Kapitálová primeranosť33,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.361netIncome: 221.00revenue: 61 286prevNetIncome: -4 991
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 33.26equity: 2 235assets: 6 719
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 66.74equity: 2 235assets: 6 719
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -32.51revenueYoY: 261.51validHistoryYears: 3.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.28netMargin: 0.361ebitda: 787.00revenue: 61 286
Altman Z''-Score0.51Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.65 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.34 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.67 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.52 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.29 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.29 % vs. predchádzajúce -76.88 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 66.74 % vs. predchádzajúce 68.99 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 9.12× vs. predchádzajúce 2.61×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.36 % vs. predchádzajúca -29.44 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 33.26 % vs. predchádzajúca 31.01 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +262 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 262 % na 61 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 33 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 262 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2016 | 2015 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 61 tis. € | 17 tis. € | +261,5 % |
| EBITDA | 787 € | -4 tis. € | +117,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 708 € | -4 tis. € | +117,6 % |
| Čistý zisk | 221 € | -5 tis. € | +104,4 % |
| Aktíva | 7 tis. € | 6 tis. € | +3,5 % |
| Vlastné imanie | 2 tis. € | 2 tis. € | +11,0 % |
- 19. 2. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015
Finančné ukazovatele
2016Štruktúra financovania
- Vlastné imanie33.3%
- Cudzie zdroje66.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016aktuálny | Riadna | 61 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 787 € | 221 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 17 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | -4 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 135 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 8 tis. € | 5 tis. € | — | 314 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla6. 4. 2013 → 15. 12. 2014
Sabinovská 5, Prešov
- Založenie spoločnosti19. 2. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla19. 2. 2013 → 5. 4. 2013
Prešov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2016aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1Tesárstvood 16. 12. 2014
- 2Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 16. 12. 2014
- 3Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 19. 2. 2013
- 4Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 19. 2. 2013
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 19. 2. 2013
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 19. 2. 2013
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 19. 2. 2013
- 8Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 19. 2. 2013
- 9Oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 19. 2. 2013
- 10Oprava obuvi, brašnárskeho a sedlárskeho tovaruod 19. 2. 2013
- 11Prípravné práce k realizácii stavbyod 19. 2. 2013
- 12Oprava kožených a kožušinových výrobkovod 19. 2. 2013
- 13Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 19. 2. 2013
- 14Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 19. 2. 2013
- 15Prevádzkovanie výdajne stravyod 19. 2. 2013
- 16Výroba hotových jedál a polotovarov priemyselným spôsobom (konzervovanie)od 19. 2. 2013
- 17Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 19. 2. 2013
- 18Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 19. 2. 2013
- 19Oprava odevov, textilu a bytového textiluod 19. 2. 2013
- 20Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 19. 2. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47009420
- RÚZ ID
- 1501399
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 2. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2014Najvyšší zaznamenaný obrat134 566 EUR · rok 2014
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 6. 4. 2013Zmena sídlaSabinovská 5, Prešov
- 19. 2. 2013Zmena sídlaPrešov