Codecarpet, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 2684 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 48/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (17 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 2. 2013
- Sídlo
- Veľká Okružná 1309/17, 01001, Žilina
- EBITDA marža16,1 %
- ROA (návratnosť aktív)0,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,9 %
- Zadlženosť62 %
- Kapitálová primeranosť37,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.767netIncome: 132.00revenue: 17 205prevNetIncome: -10 464
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 37.64equity: 15 192assets: 40 357
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 62.36equity: 15 192assets: 40 357
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -11.08revenueYoY: 2 683,981validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 16.09netMargin: 0.767ebitda: 2 768revenue: 17 205
Altman Z''-Score-2.45Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.74 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -4.22 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.39 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.63 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.33 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.33 % vs. predchádzajúce -21.76 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 62.36 % vs. predchádzajúce 68.69 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.43× vs. predchádzajúce 0.01×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.77 % vs. predchádzajúca -1693.20 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 37.64 % vs. predchádzajúca 31.31 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 17205 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +2684 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 2684 % na 17 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 38 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 618 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 17 tis. € | 618 € | +27× |
| EBITDA | 3 tis. € | -8 tis. € | +136,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | -7 tis. € | +136,3 % |
| Čistý zisk | 132 € | -10 tis. € | +101,3 % |
| Aktíva | 40 tis. € | 48 tis. € | −16,1 % |
| Vlastné imanie | 15 tis. € | 15 tis. € | +0,9 % |
- 27. 2. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie37.6%
- Cudzie zdroje62.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 17 tis. € | 40 tis. € | 15 tis. € | 3 tis. € | 132 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 618 € | 48 tis. € | 15 tis. € | -8 tis. € | -10 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 56 tis. € | 57 tis. € | 26 tis. € | -56 tis. € | -60 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 17 tis. € | 34 tis. € | 35 tis. € | -40 tis. € | -41 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 221 tis. € | 278 tis. € | 76 tis. € | 33 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 41 tis. € | 126 tis. € | 49 tis. € | -46 tis. € | -46 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 87 tis. € | 108 tis. € | 95 tis. € | 33 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 36 tis. € | 81 tis. € | 78 tis. € | 14 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 53 tis. € | 73 tis. € | 67 tis. € | 38 tis. € | 29 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 49 tis. € | 45 tis. € | 38 tis. € | 28 tis. € | 21 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti27. 2. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47009489
- RÚZ ID
- 1493896
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 2. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat220 690 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 9. 3. 2016Registrácia platcu DPHSK2023719742
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna