Relmont, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 10 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 55/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (406 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 3. 2013
- Sídlo
- Zvolenská cesta 14, 97405, Banská Bystrica
- EBITDA marža5,5 %
- ROA (návratnosť aktív)5,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)20,7 %
- Zadlženosť73 %
- Kapitálová primeranosť26,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.82netIncome: 15 514revenue: 405 621prevNetIncome: 12 165
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 26.75equity: 74 933assets: 280 129
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 73.25equity: 74 933assets: 280 129
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 33.82revenueYoY: 10.24validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.51netMargin: 3.82ebitda: 22 349revenue: 405 621
Altman Z''-Score2.16Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.53 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.79 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.46 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.38 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 5.54 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.54 % vs. predchádzajúce 5.77 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 73.25 % vs. predchádzajúce 71.83 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.45× vs. predchádzajúce 1.74×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.82 % vs. predchádzajúca 3.31 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 26.75 % vs. predchádzajúca 28.17 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 10 % na 406 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 3.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 27 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 406 tis. € | 368 tis. € | +10,2 % |
| EBITDA | 22 tis. € | 18 tis. € | +22,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 20 tis. € | 16 tis. € | +22,9 % |
| Čistý zisk | 16 tis. € | 12 tis. € | +27,5 % |
| Aktíva | 280 tis. € | 211 tis. € | +32,8 % |
| Vlastné imanie | 75 tis. € | 59 tis. € | +26,1 % |
- 26. 3. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie26.7%
- Cudzie zdroje73.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 406 tis. € | 280 tis. € | 75 tis. € | 22 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 368 tis. € | 211 tis. € | 59 tis. € | 18 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 278 tis. € | 113 tis. € | 47 tis. € | 9 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 278 tis. € | 139 tis. € | 45 tis. € | -16 tis. € | -24 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 284 tis. € | 126 tis. € | 69 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 329 tis. € | 112 tis. € | 68 tis. € | 37 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 127 tis. € | 82 tis. € | 41 tis. € | 26 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 127 tis. € | 64 tis. € | 22 tis. € | 12 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 60 tis. € | 22 tis. € | 12 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 29 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti26. 3. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla26. 3. 2013 → 26. 2. 2019
Sielnica 54, Sielnica
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prevádzkovanie technickej služby v zmysle § 7 zákona č. 473/2005 Z. z. o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (zákon o súkromnej bezpečnosti)od 8. 10. 2020
- 2Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 26. 3. 2013
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 26. 3. 2013
- 4Výroba komunikačných zariadení, spotrebnej elektroniky, počítačov a kancelárskych strojovod 26. 3. 2013
- 5Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 26. 3. 2013
- 6Počítačové službyod 26. 3. 2013
- 7Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 26. 3. 2013
- 8Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 26. 3. 2013
- 9Oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 26. 3. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47012111
- RÚZ ID
- 1494847
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 3. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat405 621 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 30. 11. 2016Registrácia platcu DPHSK2023733987
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 26. 3. 2013Zmena sídlaSielnica 54, Sielnica