RAD Solutions s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -5.2 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 97/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (135 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 22. 3. 2013
- Sídlo
- Jahodová 1971/2, 08221, Veľký Šariš
- EBITDA marža25,8 %
- ROA (návratnosť aktív)28,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)40,5 %
- Zadlženosť29 %
- Kapitálová primeranosť70,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 13.25netIncome: 17 937revenue: 135 422prevNetIncome: 2 562
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 70.59equity: 44 256assets: 62 692
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 29.41equity: 44 256assets: 62 692
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 21.13revenueYoY: -5.17validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 25.77netMargin: 13.25ebitda: 34 903revenue: 135 422
Altman Z''-Score9.58Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.39 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.49 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.18 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.52 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 28.61 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 28.61 % vs. predchádzajúce 5.45 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 29.41 % vs. predchádzajúce 43.98 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.16× vs. predchádzajúce 3.04×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 13.25 % vs. predchádzajúca 1.79 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 70.59 % vs. predchádzajúca 56.02 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 5 % na 135 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 13.2 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 25.8 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 71 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 135 tis. € | 143 tis. € | −5,2 % |
| EBITDA | 35 tis. € | 19 tis. € | +84,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 31 tis. € | 17 tis. € | +84,8 % |
| Čistý zisk | 18 tis. € | 3 tis. € | +600,1 % |
| Aktíva | 63 tis. € | 47 tis. € | +33,4 % |
| Vlastné imanie | 44 tis. € | 26 tis. € | +68,1 % |
- 22. 3. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie70.6%
- Cudzie zdroje29.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 135 tis. € | 63 tis. € | 44 tis. € | 35 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 143 tis. € | 47 tis. € | 26 tis. € | 19 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 60 tis. € | 31 tis. € | 24 tis. € | -3 tis. € | -15 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 76 tis. € | 58 tis. € | 43 tis. € | 16 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 53 tis. € | 52 tis. € | 39 tis. € | 25 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 46 tis. € | 27 tis. € | 20 tis. € | 18 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 25 tis. € | 19 tis. € | 14 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 26 tis. € | 11 tis. € | 9 tis. € | -25 € | -1 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 22 tis. € | 12 tis. € | 11 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 24 tis. € | 14 tis. € | 9 tis. € | 808 € | -363 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti22. 3. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Počítačové službyod 22. 3. 2013
- 2Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 22. 3. 2013
- 3Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 22. 3. 2013
- 4Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 22. 3. 2013
- 5Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 22. 3. 2013
- 6Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 22. 3. 2013
- 7Poskytovanie služieb v rybárstveod 22. 3. 2013
- 8Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 22. 3. 2013
- 99.Údenárska výrobaod 22. 3. 2013
- 10Spracovanie a konzervovanie, zemiakov, ovocia a zeleninyod 22. 3. 2013
- 11Výroba rastlinných a živočíšnych olejov a tukovod 22. 3. 2013
- 12Výroba nápojovod 22. 3. 2013
- 13Výroba kŕmnych zmesíod 22. 3. 2013
- 14Spracovanie kožeod 22. 3. 2013
- 15Výroba kožených a kožušinových výrobkovod 22. 3. 2013
- 16Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 22. 3. 2013
- 17Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržbaod 22. 3. 2013
- 18Výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z drevaod 22. 3. 2013
- 19Výroba výrobkov zo slamy, šúpolia, prútia, korkuod 22. 3. 2013
- 20Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 22. 3. 2013
- 21Opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 22. 3. 2013
- 22Výroba sviečokod 22. 3. 2013
- 23Čistenie kanalizačných systémovod 22. 3. 2013
- 24Prípravné práce k realizácii stavbyod 22. 3. 2013
- 25Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 22. 3. 2013
- 26Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 22. 3. 2013
- 27Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 22. 3. 2013
- 28Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 22. 3. 2013
- 29Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 22. 3. 2013
- 30Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 22. 3. 2013
- 31Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 22. 3. 2013
- 32Oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 22. 3. 2013
- 33Oprava obuvi, brašnárskeho a sedlárskeho tovaruod 22. 3. 2013
- 34Oprava odevov, textilu a bytového textiluod 22. 3. 2013
- 35Oprava kožených a kožušinových výrobkovod 22. 3. 2013
- 36Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 22. 3. 2013
- 37Vykonávanie odťahovej službyod 22. 3. 2013
- 38Sťahovacie službyod 22. 3. 2013
- 39Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 22. 3. 2013
- 40Predaj leteckých prepravných služiebod 22. 3. 2013
- 41Poskytovanie prepravných služieb nemotorovými vozidlamiod 22. 3. 2013
- 42Prevádzka malých plavidielod 22. 3. 2013
- 43Preprava zbraní a strelivaod 22. 3. 2013
- 44Skladovanieod 22. 3. 2013
- 45Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 22. 3. 2013
- 46Úschova zbraní a strelivaod 22. 3. 2013
- 47Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 22. 3. 2013
- 48Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 22. 3. 2013
- 49Prevádzkovanie výdajne stravyod 22. 3. 2013
- 50Výroba hotových jedál a polotovarov priemyselným spôsobom (konzervovanie)od 22. 3. 2013
- 51Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 22. 3. 2013
- 52Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 22. 3. 2013
- 53Vydavateľská činnosťod 22. 3. 2013
- 54Finančný leasingod 22. 3. 2013
- 55Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 22. 3. 2013
- 56Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 22. 3. 2013
- 57Faktoring a forfaitingod 22. 3. 2013
- 58Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 22. 3. 2013
- 59Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 22. 3. 2013
- 60Prenájom hnuteľných vecíod 22. 3. 2013
- 61Administratívne službyod 22. 3. 2013
- 62Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 22. 3. 2013
- 63Správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnotyod 22. 3. 2013
- 64Vedenie účtovníctvaod 22. 3. 2013
- 65Poskytovanie krátkodobej pomoci pri opatere detí a starších osôbod 22. 3. 2013
- 66Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 22. 3. 2013
- 67Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 22. 3. 2013
- 68Prevádzkovanie športových zariadeníod 22. 3. 2013
- 69Prevádzkovanie strelniceod 22. 3. 2013
- 70Čistiace a upratovacie službyod 22. 3. 2013
- 71Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 22. 3. 2013
- 72Prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 22. 3. 2013
- 73Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 22. 3. 2013
- 74Reklamné a marketingové službyod 22. 3. 2013
- 75Poskytovanie služieb pre rodinu a domácnosťod 22. 3. 2013
- 76Prieskum trhu a verejnej mienkyod 22. 3. 2013
- 77Fotografické službyod 22. 3. 2013
- 78Montáž bezpečnostných dverí s menej ako 3-bodovým uzamykacím mechanizmomod 22. 3. 2013
- 79Prevádzkovanie verejných WCod 22. 3. 2013
- 80Donášková službaod 22. 3. 2013
- 81Osadzovanie a údržba dopravného značenia a inštalovanie dopravných značiekod 22. 3. 2013
- 82Ozvučovanie a osvetľovanie kultúrnych, spoločenských a športových podujatíod 22. 3. 2013
- 83Hubenie škodlivých živočíchov, mikroorganizmov a potláčanie ďalších škodlivých činiteľov.od 22. 3. 2013
- 84Spracovávanie rodokmeňovod 22. 3. 2013
- 85Diskotekárska činnosťod 22. 3. 2013
- 86Služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 22. 3. 2013
- 87Projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 22. 3. 2013
- 88Správa trhoviska, tržnice, príležitostného trhuod 22. 3. 2013
- 89Opravy, plnenie a revízie hasiacich prístrojovod 22. 3. 2013
- 90Uvádzanie do prevádzky, revízie a opravy požiarnych klapiekod 22. 3. 2013
- 91Projektovanie, inštalovanie, oprava a revízie elektrickej požiarnej signalizácieod 22. 3. 2013
- 92Projektovanie, inštalovanie, oprava a revízie stabilných a polostabilných hasiacich zariadeníod 22. 3. 2013
- 93Oprava a kontrola požiarnych vodovodovod 22. 3. 2013
- 94Oprava a kontrola požiarnych hydrantovod 22. 3. 2013
- 95Kontrola, opravy a montáž systémov automatického haseniaod 22. 3. 2013
- 96Montáž pomerových rozdeľovačov nákladov vykurovaniaod 22. 3. 2013
- 97Poskytovanie záruk na zabezpečenie colného dlhuod 22. 3. 2013
- 98Prevádzkovanie úschovní batožínod 22. 3. 2013
- 99Montáž, oprava, servis a kontrola protipožiarnych výplní a uzáverov stavebných otvorovod 22. 3. 2013
- 100Poskytovanie služieb informátoraod 22. 3. 2013
- 101Služby požičovníod 22. 3. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47019263
- RÚZ ID
- 1506842
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 22. 3. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat142 810 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 23. 11. 2015Registrácia platcu DPHSK2023724890