VS Stones, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 52 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 53/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (355 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 3. 2013
- Sídlo
- Bencúrova 1516/12, 04001, Košice - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža-0,1 %
- ROA (návratnosť aktív)-1,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-1,7 %
- Zadlženosť14 %
- Kapitálová primeranosť86,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -0.630netIncome: -2 236revenue: 354 751prevNetIncome: 10 838
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 86.28equity: 129 831assets: 150 471
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 13.72equity: 129 831assets: 150 471
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 51.78revenueYoY: -52.12validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -0.054netMargin: -0.630ebitda: -191.00revenue: 354 751
Altman Z''-Score10.87Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.70 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.57 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.01 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 6.60 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -1.49 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -1.49 % vs. predchádzajúce 4.47 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 13.72 % vs. predchádzajúce 45.50 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.36× vs. predchádzajúce 3.06×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.63 % vs. predchádzajúca 1.46 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 86.28 % vs. predchádzajúca 54.50 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 38 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 52 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -0.6 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 86 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 355 tis. € | 741 tis. € | −52,1 % |
| EBITDA | -191 € | 15 tis. € | −101,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -172 € | 13 tis. € | −101,3 % |
| Čistý zisk | -2 tis. € | 11 tis. € | −120,6 % |
| Aktíva | 150 tis. € | 242 tis. € | −37,9 % |
| Vlastné imanie | 130 tis. € | 132 tis. € | −1,7 % |
- 11. 3. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie86.3%
- Cudzie zdroje13.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 355 tis. € | 150 tis. € | 130 tis. € | -191 € | -2 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 741 tis. € | 242 tis. € | 132 tis. € | 15 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 161 tis. € | 150 tis. € | 121 tis. € | -6 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 527 tis. € | 185 tis. € | 127 tis. € | -11 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 348 tis. € | 173 tis. € | 139 tis. € | 20 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 430 tis. € | 248 tis. € | 136 tis. € | 171 tis. € | 133 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 12 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 27 tis. € | 35 tis. € | 57 € | 3 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 5 tis. € | 18 tis. € | -9 tis. € | -9 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 8 tis. € | 25 tis. € | 149 € | -1 tis. € | -5 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti11. 3. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla11. 3. 2013 → 27. 7. 2018
Belehradská 1, Košice-Sídlisko Ťahanovce
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 28. 7. 2018
- 2Vykonávanie odbornej prípravy na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 28. 7. 2018
- 3Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 28. 7. 2018
- 4Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 28. 7. 2018
- 5Vykonávanie trhacích prác: - trhacie práce malého rozsahu v odbornosti strelmajster pre povrchové dobývanie vrátane prípravy podzemných diel - trhacie práce veľkého rozsahu v odbornosti technický vedúci pre povrchové dobývanie vynímajúc komorové odstrelyod 29. 4. 2016
- 6Bezpečnostnotechnické službyod 18. 6. 2015
- 7Otvárka, príprava a dobývanie výhradných ložísk povrchovým spôsobom v lomoch s ročnou ťažbou nižšou ako 500 000 ton v zmysle ust. § 2 písm. b) zákona č. 51/1988 Zb. o banskej činnosti, výbušninách a o štátnej banskej správe v znení neskorších predpisovod 28. 3. 2015
- 8Dobývanie ložísk nevyhradených nerastov vrátane úpravy a zušľachťovania nerastov vykonávaných v súvislosti s ich dobývaním, zabezpečenie a likvidácia banských diel a lomov, s výnimkou ložiskového geologického prieskumu nevyhradených nerastov v zmysle ust. § 3 písm. a) zákona č. 51/1988 Zb. o banskej činnosti, výbušninách a o štátnej banskej správe v znení neskorších predpisovod 28. 3. 2015
- 9Zriaďovanie a prevádzka odvalov, výsypiek a odkalísk pri vyššie uvedených činnostiach v zmysle ust. § 2 písm. e) zákona č. 51/1988 Zb. o banskej činnosti, výbušninách a o štátnej banskej správe v znení neskorších predpisovod 28. 3. 2015
- 10Úprava a zušľachťovanie nerastov vykonávané v súvislosti s ich dobíjaním v zmysle ust. § 2 písm. d) zákona č. 51/1988 Zb. o banskej činnosti, výbušninách a o štátnej banskej správe v znení neskorších predpisovod 28. 3. 2015
- 11Zriaďovanie, zabezpečovanie a likvidácia banských diel a lomov v zmysle ust. § 2 písm. c) zákona č. 51/1988 Zb. o banskej činnosti, výbušninách a o štátnej banskej správe v znení neskorších predpisovod 28. 3. 2015
- 12Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 11. 3. 2013
- 13Sťahovacie službyod 11. 3. 2013
- 14Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 11. 3. 2013
- 15Počítačové službyod 11. 3. 2013
- 16Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 11. 3. 2013
- 17Faktoring a forfaitingod 11. 3. 2013
- 18Prenájom nehnuteľností bez poskytovania iných než základných služieb spojených s prenájmomod 11. 3. 2013
- 19Prenájom hnuteľných vecíod 11. 3. 2013
- 20Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 11. 3. 2013
- 21Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 11. 3. 2013
- 22Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 11. 3. 2013
- 23Prevádzkovanie športových zariadeníod 11. 3. 2013
- 24Čistiace a upratovacie službyod 11. 3. 2013
- 25Prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 11. 3. 2013
- 26Reklamné a marketingové službyod 11. 3. 2013
- 27Prieskum trhu a verejnej mienkyod 11. 3. 2013
- 28Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 11. 3. 2013
- 29Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 11. 3. 2013
- 30Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 11. 3. 2013
- 31Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 11. 3. 2013
- 32Prípravné práce k realizácii stavbyod 11. 3. 2013
- 33Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 11. 3. 2013
- 34Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 11. 3. 2013
- 35Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ alebo iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/od 11. 3. 2013
- 36Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 11. 3. 2013
- 37Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 11. 3. 2013
- 38Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 11. 3. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47024151
- RÚZ ID
- 1477781
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 3. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat740 966 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 5. 2016Registrácia platcu DPHSK2023718675
- 11. 3. 2013Zmena sídlaBelehradská 1, Košice-Sídlisko Ťahanovce