Swiss Supply Chain Consulting, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 31 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 96/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (645 €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 3. 2013
- Sídlo
- Partizánska 22, 08501, Bardejov
- EBITDA marža55,0 %
- ROA (návratnosť aktív)1,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)2,9 %
- Zadlženosť37 %
- Kapitálová primeranosť62,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 46.82netIncome: 302.00revenue: 645.00prevNetIncome: 638.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 62.94equity: 10 279assets: 16 332
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 37.06equity: 10 279assets: 16 332
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 23.01revenueYoY: -31.16validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 55.04netMargin: 46.82ebitda: 355.00revenue: 645.00
Altman Z''-Score4.20Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.24 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.05 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.12 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.78 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.85 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.85 % vs. predchádzajúce 3.97 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 37.06 % vs. predchádzajúce 37.93 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.04× vs. predchádzajúce 0.06×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 46.82 % vs. predchádzajúca 68.09 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 62.94 % vs. predchádzajúca 62.07 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 645 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 31 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 46.8 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.47 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 55.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 63 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 645 € | 937 € | −31,2 % |
| EBITDA | 355 € | 821 € | −56,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 320 € | 739 € | −56,8 % |
| Čistý zisk | 302 € | 638 € | −52,7 % |
| Aktíva | 16 tis. € | 16 tis. € | +1,6 % |
| Vlastné imanie | 10 tis. € | 10 tis. € | +3,0 % |
- 6. 3. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 21. 8. 2023Registrácia platcu DPH
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie62.9%
- Cudzie zdroje37.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 645 € | 16 tis. € | 10 tis. € | 355 € | 302 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 937 € | 16 tis. € | 10 tis. € | 821 € | 638 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1 tis. € | 15 tis. € | 9 tis. € | -1 € | -94 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1 tis. € | 16 tis. € | 9 tis. € | 961 € | 682 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 2 tis. € | 15 tis. € | 9 tis. € | 701 € | 322 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 3 tis. € | 14 tis. € | 8 tis. € | 317 € | 139 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 9 tis. € | 14 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 12 tis. € | 17 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 10 tis. € | 15 tis. € | 5 tis. € | 729 € | 382 € | EUR |
| 2014 | Riadna | 100 € | 15 tis. € | 5 tis. € | 100 € | 94 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti6. 3. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
- 1Administratívne službyod 6. 3. 2013
- 2Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 6. 3. 2013
- 3Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 6. 3. 2013
- 4Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 6. 3. 2013
- 5Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržbaod 6. 3. 2013
- 6Polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovínod 6. 3. 2013
- 7Prípravné práce k realizácii stavbyod 6. 3. 2013
- 8Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 6. 3. 2013
- 9Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 6. 3. 2013
- 10Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 6. 3. 2013
- 11Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 6. 3. 2013
- 12Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 6. 3. 2013
- 13Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 6. 3. 2013
- 14Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 6. 3. 2013
- 15Kuriérske službyod 6. 3. 2013
- 16Skladovanieod 6. 3. 2013
- 17Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 6. 3. 2013
- 18Finančný leasingod 6. 3. 2013
- 19Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 6. 3. 2013
- 20Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 6. 3. 2013
- 21Faktoring a forfaitingod 6. 3. 2013
- 22Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 6. 3. 2013
- 23Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 6. 3. 2013
- 24Prenájom hnuteľných vecíod 6. 3. 2013
- 25Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 6. 3. 2013
- 26Čistiace a upratovacie službyod 6. 3. 2013
- 27Prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 6. 3. 2013
- 28Reklamné a marketingové službyod 6. 3. 2013
- 29Donášková službaod 6. 3. 2013
- 30Poskytovanie záruk na zabezpečenie colného dlhuod 6. 3. 2013
- 31Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 6. 3. 2013
- 32Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 6. 3. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47024453
- RÚZ ID
- 1466171
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 3. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 21. 8. 2023Registrácia platcu DPHSK2023716937
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat12 140 EUR · rok 2016
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna