AMR Trade s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +9.5 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 45/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje malé tržby (33 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 20. 2. 2013
- Sídlo
- Klinčekova 456/5, 97244, Kamenec pod Vtáčnikom
- EBITDA marža8,9 %
- ROA (návratnosť aktív)2,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)14,5 %
- Zadlženosť86 %
- Kapitálová primeranosť13,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 7.26netIncome: 2 407revenue: 33 170prevNetIncome: 1 335
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 13.58equity: 16 548assets: 121 833
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 86.42equity: 16 548assets: 121 833
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -2.79revenueYoY: 9.48validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.86netMargin: 7.26ebitda: 2 938revenue: 33 170
Altman Z''-Score0.85Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.27 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.28 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.14 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.17 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.98 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.98 % vs. predchádzajúce 1.20 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 86.42 % vs. predchádzajúce 87.31 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.27× vs. predchádzajúce 0.27×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 7.26 % vs. predchádzajúca 4.41 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 13.58 % vs. predchádzajúca 12.69 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 33170 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 9 % na 33 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 7.3 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 14 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 33 tis. € | 30 tis. € | +9,5 % |
| EBITDA | 3 tis. € | 2 tis. € | +75,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | 2 tis. € | +75,0 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 1 tis. € | +80,3 % |
| Aktíva | 122 tis. € | 111 tis. € | +9,3 % |
| Vlastné imanie | 17 tis. € | 14 tis. € | +17,0 % |
- 20. 2. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie13.6%
- Cudzie zdroje86.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 33 tis. € | 122 tis. € | 17 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 30 tis. € | 111 tis. € | 14 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 39 tis. € | 158 tis. € | 13 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 42 tis. € | 173 tis. € | 11 tis. € | 1 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 17 tis. € | 142 tis. € | 10 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 37 tis. € | 148 tis. € | 12 tis. € | 512 € | 395 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 461 € | 168 tis. € | 11 tis. € | -169 tis. € | 623 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 49 tis. € | 16 tis. € | 11 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 48 tis. € | 38 tis. € | 9 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 43 tis. € | 29 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti20. 2. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Administratívne službyod 20. 2. 2013
- 2Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 20. 2. 2013
- 3Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 20. 2. 2013
- 4Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 20. 2. 2013
- 5Počítačové službyod 20. 2. 2013
- 6Reklamné a marketingové službyod 20. 2. 2013
- 7Prenájom hnuteľných vecíod 20. 2. 2013
- 8Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 20. 2. 2013
- 9Vedenie účtovníctvaod 20. 2. 2013
- 10Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 20. 2. 2013
- 11Prevádzkovanie výdajne stravyod 20. 2. 2013
- 12Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 20. 2. 2013
- 13Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 20. 2. 2013
- 14Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 20. 2. 2013
- 15Prevádzkovanie športových zariadeníod 20. 2. 2013
- 16Projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 20. 2. 2013
- 17Výroba elektromotorov, rozvádzačov, káblov a batériíod 20. 2. 2013
- 18Výroba elektrických svietidiel, zariadení pre motory a vozidlá a signalizácieod 20. 2. 2013
- 19Výroba komunikačných zariadení, spotrebnej elektroniky, počítačov a kancelárskych strojovod 20. 2. 2013
- 20Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 20. 2. 2013
- 21Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 20. 2. 2013
- 22Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 20. 2. 2013
- 23Kuriérske službyod 20. 2. 2013
- 24Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 20. 2. 2013
- 25Poskytovanie prepravných služieb nemotorovými vozidlamiod 20. 2. 2013
- 26Skladovanieod 20. 2. 2013
- 27Sťahovacie službyod 20. 2. 2013
- 28Fotografické službyod 20. 2. 2013
- 29Polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovínod 20. 2. 2013
- 30Služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 20. 2. 2013
- 31Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 20. 2. 2013
- 32Kopanie studníod 20. 2. 2013
- 33Čistiace a upratovacie službyod 20. 2. 2013
- 34Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 20. 2. 2013
- 35Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržbaod 20. 2. 2013
- 36Výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z drevaod 20. 2. 2013
- 37Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 20. 2. 2013
- 38Opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 20. 2. 2013
- 39Výroba a montáž tieniacej technikyod 20. 2. 2013
- 40Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 20. 2. 2013
- 41Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 20. 2. 2013
- 42Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 20. 2. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47030119
- RÚZ ID
- 1476784
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 20. 2. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat49 287 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna