Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

P.K.M. service, s. r. o.

aktívna
Laborecká 1866/28, 06601, Humenné
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2024)39 tis. €
14,0 %vs 2023
Zisk (2024)422 €
2,4 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)-29 tis. €
1,4 %vs 2023
Zadlženosť (2024)1460 %
306,2 %Vysokávs 2023
ROE (2024)-1.4 %
3,9 %Stratavs 2023

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 14 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 11/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (39 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
21. 2. 2013
Sídlo
Laborecká 1866/28, 06601, Humenné
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža2,3 %
  • ROA (návratnosť aktív)19,5 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť1460 %
  • Kapitálová primeranosť-1359,7 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (39 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
11/ 100Riziková
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 1.10
  • netIncome: 422.00
  • revenue: 38 527
  • prevNetIncome: 412.00
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -1 359,668
  • equity: -29 464
  • assets: 2 167
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 1 459,668
  • equity: -29 464
  • assets: 2 167
Rast13 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 4.62
  • revenueYoY: 13.97
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 2.32
  • netMargin: 1.10
  • ebitda: 894.00
  • revenue: 38 527
Altman Z''-Score-54.27Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-26.76aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-28.89aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.722.36aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-0.98presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 19.47 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 19.47 % vs. predchádzajúce 3.57 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 1459.67 % vs. predchádzajúce 359.31 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 17.78× vs. predchádzajúce 2.93×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.10 % vs. predchádzajúca 1.22 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -1359.67 % vs. predchádzajúca -259.31 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 81 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • Mikrofirma (tržby 38527 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne stúpli o 14 % na 39 tis. € — stabilný organický rast.

  • Info

    Čistá marža len 1.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

  • Pozitívne

    ROA 19.5 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby39 tis. €34 tis. €+14,0 %
EBITDA894 €573 €+56,0 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)805 €516 €+56,0 %
Čistý zisk422 €412 €+2,4 %
Aktíva2 tis. €12 tis. €−81,2 %
Vlastné imanie-29 tis. €-30 tis. €+1,4 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 21. 2. 2013Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby