Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Marischa CAFFE BAR, s. r. o.

aktívna
Sedmokráskova 6, 82101, Bratislava - mestská časť Ružinov
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2021)27 tis. €
40,6 %vs 2019
Zisk (2021)983 €
892,7 %vs 2019
Vlastné imanie (2021)6 tis. €
39,6 %vs 2019
Zadlženosť (2021)-27 %
278,5 %Nízkavs 2019
ROE (2021)17.1 %
14×Výbornévs 2019

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 41 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 43/100

Profil firmy vykazuje viacero priemerných až slabých ukazovateľov.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (27 tis. €).

Pokles tržiebtržby -41 % medziročne
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 127 % aktív
Nízka zadlženosťdlh tvorí len -27 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
27. 2. 2013
Sídlo
Sedmokráskova 6, 82101, Bratislava - mestská časť Ružinov
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2021)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža4,4 %
  • ROA (návratnosť aktív)21,7 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)17,1 %
  • Zadlženosť-27 %
  • Kapitálová primeranosť127,4 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (27 tis. €).
43/ 100Slabá
Ziskovosť9 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 3.63
  • netIncome: 983.00
  • revenue: 27 096
  • prevNetIncome: -124.00
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 127.36
  • equity: 5 758
  • assets: 4 521
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: -27.36
  • equity: 5 758
  • assets: 4 521
Rast2 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -20.66
  • revenueYoY: -40.63
  • validHistoryYears: 3.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 4.36
  • netMargin: 3.63
  • ebitda: 1 182
  • revenue: 27 096
Altman Z''-Score15.11Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.562.51aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.61aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.721.49aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.0510.50presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score6 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 21.74 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 21.74 % vs. predchádzajúce -1.10 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť -27.36 % vs. predchádzajúce 15.33 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 5.99× vs. predchádzajúce 4.05×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.63 % vs. predchádzajúca -0.27 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 127.36 % vs. predchádzajúca 84.67 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 60 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • Mikrofirma (tržby 27096 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • X4 (Equity / Total Liabilities) — firma má nulové alebo záporné záväzky, X4 capped na 10.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 41 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Info

    Čistá marža len 3.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 127 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

  • Pozitívne

    ROA 21.7 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.

Finančný prehľad (2021)
Položka20212019Zmena
Tržby27 tis. €46 tis. €−40,6 %
EBITDA1 tis. €-29 €+42×
Prevádzkový výsledok (EBIT)1 tis. €-26 €+42×
Čistý zisk983 €-124 €+892,7 %
Aktíva5 tis. €11 tis. €−59,9 %
Vlastné imanie6 tis. €10 tis. €−39,6 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
1 osobav štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 27. 2. 2013Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
  • 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby