Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

RyboCHov s. r. o.

aktívna
Kľače 7, 01319, Kľače
podľa §4, registrácia od 20. 9. 2019spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)40 tis. €
62,2 %vs 2024
Zisk (2025)6 tis. €
157,0 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)-30 tis. €
15,6 %vs 2024
Zadlženosť (2025)158 %
19,7 %Vysokávs 2024
ROE (2025)-18.4 %
167,5 %Stratavs 2024

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 62 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 54/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (40 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Vysoká ziskovosťčistá marža 14 %
Silný rasttržby +62 % medziročne
Tržby
40 tis. €
+62,2 %vs. 2024
Trvalý rast
Čistý zisk
6 tis. €
+157,0 %vs. 2024
Zlepšenie ziskovosti
Aktíva
52 tis. €
+41,0 %vs. 2024
Mierny rast
Vlastné imanie
-30 tis. €
+15,6 %vs. 2024
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
54zo 100
Stabilná

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža16,0 %
  • ROA (návratnosť aktív)10,7 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť158 %
  • Kapitálová primeranosť-58,0 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (40 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
54/ 100Stabilná
Ziskovosť17 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 14.03
  • netIncome: 5 585
  • revenue: 39 797
  • prevNetIncome: -9 793
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -58.02
  • equity: -30 289
  • assets: 52 207
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 158.02
  • equity: -30 289
  • assets: 52 207
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 26.53
  • revenueYoY: 62.24
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 16.00
  • netMargin: 14.03
  • ebitda: 6 367
  • revenue: 39 797
Altman Z''-Score-3.10Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-1.14aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-2.27aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.70aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-0.39presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score6 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 10.70 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 10.70 % vs. predchádzajúce -26.45 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 158.02 % vs. predchádzajúce 196.88 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.76× vs. predchádzajúce 0.66×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 14.03 % vs. predchádzajúca -39.92 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -58.02 % vs. predchádzajúca -96.88 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Mikrofirma (tržby 39797 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 62 % na 40 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Pozitívne

    Čistá marža 14.0 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

  • Pozitívne

    ROA 10.7 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby40 tis. €25 tis. €+62,2 %
EBITDA6 tis. €-9 tis. €+167,7 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)6 tis. €-8 tis. €+167,7 %
Čistý zisk6 tis. €-10 tis. €+157,0 %
Aktíva52 tis. €37 tis. €+41,0 %
Vlastné imanie-30 tis. €-36 tis. €+15,6 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
22. 2. 2013
Sídlo
Kľače 7, 01319, Kľače
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 22. 2. 2013Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby