Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Instea s. r. o.

aktívna
Púpavová 691/27, 84104, Bratislava - mestská časť Karlova Ves
podľa §4, registrácia od 17. 4. 2013spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)1,1 mil. €
16,4 %vs 2023
Zisk (2024)179 tis. €
26,5 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)702 tis. €
14,5 %vs 2023
Zadlženosť (2024)9 %
3,2 %Nízkavs 2023
ROE (2024)25.5 %
10,5 %Výbornévs 2023

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 16 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 97/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (1,1 mil. €), je zisková.

Vysoká ziskovosťčistá marža 16 %
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 91 % aktív
Nízka zadlženosťdlh tvorí len 9 % aktív
Tržby
1,1 mil. €
+16,4 %vs. 2023
Trvalý rast
Čistý zisk
179 tis. €
+26,5 %vs. 2023
Zlepšenie ziskovosti
Aktíva
773 tis. €
+14,1 %vs. 2023
Mierny rast
Vlastné imanie
702 tis. €
+14,5 %vs. 2023
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
97zo 100
Vynikajúca

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža19,2 %
  • ROA (návratnosť aktív)23,1 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)25,5 %
  • Zadlženosť9 %
  • Kapitálová primeranosť90,8 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (1,1 mil. €), je zisková.
97/ 100Vynikajúca
Ziskovosť20 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 15.81
  • netIncome: 178 787
  • revenue: 1 131 096
  • prevNetIncome: 141 294
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 90.84
  • equity: 702 367
  • assets: 773 200
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 9.16
  • equity: 702 367
  • assets: 773 200
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 33.16
  • revenueYoY: 16.43
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 19.17
  • netMargin: 15.81
  • ebitda: 216 885
  • revenue: 1 131 096
Altman Z''-Score18.44Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.79aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.264.64aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.721.60aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.0510.41presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score6 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 23.12 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 23.12 % vs. predchádzajúce 20.85 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 9.16 % vs. predchádzajúce 9.46 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.46× vs. predchádzajúce 1.43×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 15.81 % vs. predchádzajúca 14.54 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 90.84 % vs. predchádzajúca 90.54 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne stúpli o 16 % na 1.1 mil. € — stabilný organický rast.

  • Pozitívne

    Čistá marža 15.8 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.16 € čistého zisku.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 91 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

  • Pozitívne

    ROA 23.1 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby1,1 mil. €972 tis. €+16,4 %
EBITDA217 tis. €192 tis. €+13,2 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)195 tis. €172 tis. €+13,2 %
Čistý zisk179 tis. €141 tis. €+26,5 %
Aktíva773 tis. €678 tis. €+14,1 %
Vlastné imanie702 tis. €614 tis. €+14,5 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
5. 3. 2013
Sídlo
Púpavová 691/27, 84104, Bratislava - mestská časť Karlova Ves
Štatutárny orgán
4 4 osoby (po prihlásení)
Vzťahy a prepojenia
4 4 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 5. 3. 2013Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby