Vertical Systems, s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Stabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +4.4 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 85/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (127 tis. €), je zisková.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža58,2 %
- ROA (návratnosť aktív)42,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)91,4 %
- Zadlženosť53 %
- Kapitálová primeranosť46,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 41.84netIncome: 53 039revenue: 126 767prevNetIncome: 52 369
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 46.61equity: 58 039assets: 124 530
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 53.39equity: 58 039assets: 124 530
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 9.73revenueYoY: 4.36validHistoryYears: 9.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 58.20netMargin: 41.84ebitda: 73 779revenue: 126 767
Altman Z''-Score14.89Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.92 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 9.67 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.38 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.92 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 42.59 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 42.59 % vs. predchádzajúce 60.39 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 53.39 % vs. predchádzajúce 33.84 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.02× vs. predchádzajúce 1.40×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 41.84 % vs. predchádzajúca 43.11 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 46.61 % vs. predchádzajúca 66.16 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (4 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 41.8 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.42 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 58.2 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 47 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 127 tis. € | 121 tis. € | +4,4 % |
| EBITDA | 74 tis. € | 72 tis. € | +2,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 66 tis. € | 65 tis. € | +2,5 % |
| Čistý zisk | 53 tis. € | 52 tis. € | +1,3 % |
| Aktíva | 125 tis. € | 87 tis. € | +43,6 % |
| Vlastné imanie | 58 tis. € | 57 tis. € | +1,2 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 3. 2013
- Sídlo
- Ruská Nová Ves 250, 08005, Ruská Nová Ves
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 12. 3. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie46.6%
- Cudzie zdroje53.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 127 tis. € | 125 tis. € | 58 tis. € | 74 tis. € | 53 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 121 tis. € | 87 tis. € | 57 tis. € | 72 tis. € | 52 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 118 tis. € | 100 tis. € | 59 tis. € | 74 tis. € | 54 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 112 tis. € | 88 tis. € | 60 tis. € | 75 tis. € | 55 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 92 tis. € | 82 tis. € | 61 tis. € | 61 tis. € | 56 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 67 tis. € | 60 tis. € | 39 tis. € | 44 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 74 tis. € | 63 tis. € | 38 tis. € | 46 tis. € | 33 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 68 tis. € | 41 tis. € | 26 tis. € | 29 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 60 tis. € | 21 tis. € | 15 tis. € | 19 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 1 tis. € | 865 € | -2 tis. € | -3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 3. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla12. 3. 2013 → 11. 7. 2019
Mirka Nešpora 49, Prešov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Počítačové službyod 12. 3. 2013
- 2Fotografické službyod 12. 3. 2013
- 3Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 12. 3. 2013
- 4Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 12. 3. 2013
- 5Administratívne službyod 12. 3. 2013
- 6Vedenie účtovníctvaod 12. 3. 2013
- 7Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ alebo iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/od 12. 3. 2013
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 12. 3. 2013
- 9Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 12. 3. 2013
- 10Reklamné a marketingové službyod 12. 3. 2013
- 11Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 12. 3. 2013
- 12Prenájom hnuteľných vecíod 12. 3. 2013
- 13Vydavateľská činnosťod 12. 3. 2013
- 14Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 12. 3. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47056274
- RÚZ ID
- 1480056
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 3. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat126 767 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 13. 11. 2017Registrácia platcu DPHSK2023719258
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 12. 3. 2013Zmena sídlaMirka Nešpora 49, Prešov