HAGER s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 28 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 49/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (93 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
- EBITDA marža30,4 %
- ROA (návratnosť aktív)1,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)10,7 %
- Zadlženosť89 %
- Kapitálová primeranosť10,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 10.52netIncome: 9 735revenue: 92 515prevNetIncome: -305.00
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 10.83equity: 91 251assets: 842 302
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 89.17equity: 91 251assets: 842 302
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -16.91revenueYoY: 28.19validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 30.35netMargin: 10.52ebitda: 28 080revenue: 92 515
Altman Z''-Score1.84Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.21 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.31 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.19 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.13 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.16 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.16 % vs. predchádzajúce -0.04 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 89.17 % vs. predchádzajúce 90.08 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.11× vs. predchádzajúce 0.09×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 10.52 % vs. predchádzajúca -0.42 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 10.83 % vs. predchádzajúca 9.92 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 28 % na 93 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 10.5 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 30.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 11 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 93 tis. € | 72 tis. € | +28,2 % |
| EBITDA | 28 tis. € | 12 tis. € | +125,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 25 tis. € | 11 tis. € | +125,6 % |
| Čistý zisk | 10 tis. € | -305 € | +33× |
| Aktíva | 842 tis. € | 822 tis. € | +2,5 % |
| Vlastné imanie | 91 tis. € | 82 tis. € | +11,9 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 4. 2013
- Sídlo
- Halenárska 10, 91701, Trnava
- Štatutárny orgán
- 4 4 osoby (po prihlásení)
- 30. 4. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie10.8%
- Cudzie zdroje89.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 93 tis. € | 842 tis. € | 91 tis. € | 28 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 72 tis. € | 822 tis. € | 82 tis. € | 12 tis. € | -305 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 100 tis. € | 812 tis. € | 82 tis. € | 16 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 192 tis. € | 836 tis. € | 81 tis. € | 50 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 234 tis. € | 923 tis. € | 76 tis. € | -34 tis. € | -49 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 459 tis. € | 1,0 mil. € | 100 tis. € | -38 tis. € | -46 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 267 tis. € | 1,3 mil. € | 146 tis. € | -60 tis. € | -70 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 2,0 mil. € | 790 tis. € | 216 tis. € | 262 tis. € | 210 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 597 tis. € | 1,5 mil. € | 343 tis. € | 222 tis. € | 170 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 490 tis. € | 993 tis. € | 172 tis. € | 141 tis. € | 107 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla18. 2. 2017 → 10. 1. 2019
Mikovíniho 10, Trnava
- Založenie spoločnosti30. 4. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla30. 4. 2013 → 17. 2. 2017
Ulica Kozácka 2414/32, Trnava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ alebo iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/od 30. 4. 2013
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 30. 4. 2013
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 30. 4. 2013
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 30. 4. 2013
- 5Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 30. 4. 2013
- 6Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 30. 4. 2013
- 7Opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 30. 4. 2013
- 8Podnikanie v oblasti s iným ako nebezpečným odpadomod 30. 4. 2013
- 9Prípravné práce k realizácii stavbyod 30. 4. 2013
- 10Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 30. 4. 2013
- 11Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 30. 4. 2013
- 12Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 30. 4. 2013
- 13Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 30. 4. 2013
- 14Vykonávanie odťahovej službyod 30. 4. 2013
- 15Sťahovacie službyod 30. 4. 2013
- 16Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 30. 4. 2013
- 17Skladovanieod 30. 4. 2013
- 18Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 30. 4. 2013
- 19Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 30. 4. 2013
- 20Prevádzkovanie výdajne stravyod 30. 4. 2013
- 21Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 30. 4. 2013
- 22Počítačové službyod 30. 4. 2013
- 23Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 30. 4. 2013
- 24Finančný leasingod 30. 4. 2013
- 25Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 30. 4. 2013
- 26Faktoring a forfaitingod 30. 4. 2013
- 27Správa a údržba bytového a nebytového rondu v rozsahu voľnej živnostiod 30. 4. 2013
- 28Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 30. 4. 2013
- 29Prenájom hnuteľných vecíod 30. 4. 2013
- 30Administratívne službyod 30. 4. 2013
- 31Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 30. 4. 2013
- 32Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 30. 4. 2013
- 33Čistiace a upratovacie službyod 30. 4. 2013
- 34Reklamné a marketingové službyod 30. 4. 2013
- 35Prieskum trhu a verejnej mienkyod 30. 4. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47136855
- RÚZ ID
- 1491832
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 4. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat2 046 080 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 18. 2. 2017Zmena sídlaMikovíniho 10, Trnava
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 6. 2013Registrácia platcu DPHSK2023757769
- 30. 4. 2013Zmena sídlaUlica Kozácka 2414/32, Trnava