Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

EK-ÚČTO s. r. o.

aktívna
Jamnických 4, 90201, Pezinok
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2024)38 tis. €
16,2 %vs 2023
Zisk (2024)716 €
108,9 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)6 tis. €
302,4 %vs 2023
Zadlženosť (2024)86 %
9,7 %Vysokávs 2023
ROE (2024)11.2 %
102,2 %Dobrévs 2023

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 16 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 38/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (38 tis. €), zadlženosť je vysoká.

Zvýšená zadlženosťcudzie zdroje tvoria 86 % aktív
Silný rasttržby +16 % medziročne
Tržby
38 tis. €
+16,2 %vs. 2023
Trvalý rast
Čistý zisk
716 €
+108,9 %vs. 2023
Zlepšenie ziskovosti
Aktíva
47 tis. €
+26,6 %vs. 2023
Mierny rast
Vlastné imanie
6 tis. €
+302,4 %vs. 2023
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
38zo 100
Slabá

Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.

Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža6,5 %
  • ROA (návratnosť aktív)1,5 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)11,2 %
  • Zadlženosť86 %
  • Kapitálová primeranosť13,6 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (38 tis. €), zadlženosť je vysoká.
38/ 100Slabá
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 1.87
  • netIncome: 716.00
  • revenue: 38 250
  • prevNetIncome: -8 076
Kapitál7 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 13.57
  • equity: 6 378
  • assets: 46 990
Zadlženosť3 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 86.43
  • equity: 6 378
  • assets: 46 990
Rast10 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -1.02
  • revenueYoY: 16.20
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 6.46
  • netMargin: 1.87
  • ebitda: 2 472
  • revenue: 38 250
Altman Z''-Score-0.36Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.27aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-1.10aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.30aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.16presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score5 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 1.52 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.52 % vs. predchádzajúce -21.77 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 86.43 % vs. predchádzajúce 95.73 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.81× vs. predchádzajúce 0.89×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.87 % vs. predchádzajúca -24.53 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 13.57 % vs. predchádzajúca 4.27 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Mikrofirma (tržby 38250 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne stúpli o 16 % na 38 tis. € — stabilný organický rast.

  • Info

    Čistá marža len 1.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 14 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

  • Upozornenie

    Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 302 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby38 tis. €33 tis. €+16,2 %
EBITDA2 tis. €-4 tis. €+157,9 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)2 tis. €-4 tis. €+157,9 %
Čistý zisk716 €-8 tis. €+108,9 %
Aktíva47 tis. €37 tis. €+26,6 %
Vlastné imanie6 tis. €2 tis. €+302,4 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
15. 5. 2013
Sídlo
Jamnických 4, 90201, Pezinok
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 15. 5. 2013Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby