CORYLLUS s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 616 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 62/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (419 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
- EBITDA marža12,2 %
- ROA (návratnosť aktív)15,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)70,9 %
- Zadlženosť78 %
- Kapitálová primeranosť22,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 7.28netIncome: 30 478revenue: 418 925prevNetIncome: 7 495
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 22.44equity: 42 973assets: 191 544
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 77.56equity: 42 973assets: 191 544
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 616.00validHistoryYears: 2.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 12.16netMargin: 7.28ebitda: 50 937revenue: 418 925
Altman Z''-Score2.91Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.44 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.65 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.52 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.30 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 15.91 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 15.91 % vs. predchádzajúce 23.84 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 77.56 % vs. predchádzajúce 60.26 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.19× vs. predchádzajúce 1.86×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 7.28 % vs. predchádzajúca 12.81 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 22.44 % vs. predchádzajúca 39.74 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +616 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 616 % na 419 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 7.3 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 22 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
ROA 15.9 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2014 | 2013 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 419 tis. € | 59 tis. € | +616,0 % |
| EBITDA | 51 tis. € | — | — |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 46 tis. € | — | — |
| Čistý zisk | 30 tis. € | 7 tis. € | +306,6 % |
| Aktíva | 192 tis. € | 31 tis. € | +509,2 % |
| Vlastné imanie | 43 tis. € | 12 tis. € | +243,9 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 5. 2013
- Sídlo
- Boldog 301, 92526, Boldog
- Štatutárny orgán
- —
- 11. 5. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014
- 31. 12. 2014Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2014Štruktúra financovania
- Vlastné imanie22.4%
- Cudzie zdroje77.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2014aktuálny | Riadna | 419 tis. € | 192 tis. € | 43 tis. € | 51 tis. € | 30 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 59 tis. € | 31 tis. € | 12 tis. € | — | 7 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti11. 5. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2014aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47158671
- RÚZ ID
- 1488264
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 5. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2014Najvyšší zaznamenaný obrat418 925 EUR · rok 2014
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna