IZOLCENTRUM s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 859 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 11/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (455 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
- EBITDA marža-7,2 %
- ROA (návratnosť aktív)-9,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-441,2 %
- Zadlženosť98 %
- Kapitálová primeranosť2,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -7.91netIncome: -35 952revenue: 454 667prevNetIncome: 851.00
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 2.21equity: 8 148assets: 369 419
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 97.79equity: 8 148assets: 369 419
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 2.53revenueYoY: 859.50validHistoryYears: 9.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -7.24netMargin: -7.91ebitda: -32 914revenue: 454 667
Altman Z''-Score-1.98Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.04 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.54 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.51 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.02 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -9.73 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -9.73 % vs. predchádzajúce 1.91 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 97.79 % vs. predchádzajúce 0.84 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.23× vs. predchádzajúce 1.07×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -7.91 % vs. predchádzajúca 1.80 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 2.21 % vs. predchádzajúca 99.16 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE -441 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (8148 €) — nereprezentatívne.
- Tržby +859 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 859 % na 455 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -7.9 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 2 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 859 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 455 tis. € | 47 tis. € | +859,5 % |
| EBITDA | -33 tis. € | 2 tis. € | −18× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -30 tis. € | 2 tis. € | −18× |
| Čistý zisk | -36 tis. € | 851 € | −43× |
| Aktíva | 369 tis. € | 44 tis. € | +730,6 % |
| Vlastné imanie | 8 tis. € | 44 tis. € | −81,5 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 6. 2013
- Sídlo
- Dunajská 12, 04001, Košice - mestská časť Juh
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 4. 6. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 8. 2. 2024Zmena obchodného mena
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie2.2%
- Cudzie zdroje97.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 455 tis. € | 369 tis. € | 8 tis. € | -33 tis. € | -36 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 47 tis. € | 44 tis. € | 44 tis. € | 2 tis. € | 851 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 171 tis. € | 202 tis. € | 43 tis. € | -143 tis. € | -144 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 92 tis. € | 269 tis. € | 187 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 221 tis. € | 297 tis. € | 217 tis. € | 2 tis. € | -498 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 492 tis. € | 414 tis. € | 370 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 442 tis. € | 420 tis. € | 378 tis. € | 4 tis. € | 362 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 492 tis. € | 353 tis. € | 308 tis. € | 2 tis. € | 455 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 372 tis. € | 393 tis. € | 241 tis. € | 2 tis. € | -739 € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 253 tis. € | -58 tis. € | 1 tis. € | -717 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena8. 2. 2024 → 4. 3. 2024
Izolcentrum SK s. r. o.
- Zmena sídla8. 2. 2024 → 21. 8. 2025
Textilná 2761/4, Košice - mestská časť Nad jazerom
- Založenie spoločnosti4. 6. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena4. 6. 2013 → 7. 2. 2024
Zelotex, s.r.o.
- Zmena sídla4. 6. 2013 → 7. 2. 2024
451, Nižná Myšľa
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1vydavateľská činnosťod 24. 12. 2015
- 2poľnohospodárstvo vrátane predaja nespracovaných poľnohospodárskych výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predajaod 4. 6. 2013
- 3Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 4. 6. 2013
- 4Spracovanie a konzervovanie, zemiakov, ovocia a zeleninyod 4. 6. 2013
- 5Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 4. 6. 2013
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 4. 6. 2013
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 4. 6. 2013
- 8Skladovanieod 4. 6. 2013
- 9Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 4. 6. 2013
- 10Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 4. 6. 2013
- 11Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 4. 6. 2013
- 12Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 4. 6. 2013
- 13Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 4. 6. 2013
- 14Donášková službaod 4. 6. 2013
- 15Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 4. 6. 2013
- 16Kuriérske službyod 4. 6. 2013
- 17Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 4. 6. 2013
- 18Prenájom hnuteľných vecíod 4. 6. 2013
- 19Administratívne službyod 4. 6. 2013
- 20Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 4. 6. 2013
- 21Vedenie účtovníctvaod 4. 6. 2013
- 22Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 4. 6. 2013
- 23Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 4. 6. 2013
- 24Čistiace a upratovacie službyod 4. 6. 2013
- 25Prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 4. 6. 2013
- 26Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 4. 6. 2013
- 27Reklamné a marketingové službyod 4. 6. 2013
- 28Prieskum trhu a verejnej mienkyod 4. 6. 2013
- 29Poskytovanie služieb pre rodinu a domácnosťod 4. 6. 2013
- 30Prípravné práce k realizácii stavbyod 4. 6. 2013
- 31Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 4. 6. 2013
- 32Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 4. 6. 2013
- 33Počítačové službyod 4. 6. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47173572
- RÚZ ID
- 1479986
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 6. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 8. 2. 2024Zmena obchodného mena→ Izolcentrum SK s. r. o.
- 8. 2. 2024Zmena sídlaTextilná 2761/4, Košice - mestská časť Nad jazerom
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat492 073 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 2. 12. 2013Registrácia platcu DPHSK2023781683
- 4. 6. 2013Zmena obchodného mena→ Zelotex, s.r.o.
- 4. 6. 2013Zmena sídla451, Nižná Myšľa