BAUVEX s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 9199 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 62/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (446 tis. €), je dlhodobo stratová.
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
- EBITDA marža2,7 %
- ROA (návratnosť aktív)-0,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-0,5 %
- Zadlženosť20 %
- Kapitálová primeranosť79,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -0.396netIncome: -1 769revenue: 446 360prevNetIncome: -108.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 79.57equity: 333 232assets: 418 817
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 20.43equity: 333 232assets: 418 817
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 254.35revenueYoY: 9 199,167validHistoryYears: 5.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.69netMargin: -0.396ebitda: 11 990revenue: 446 360
Altman Z''-Score5.82Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.57 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.00 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.16 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 4.09 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -0.42 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.42 % vs. predchádzajúce -1.54 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 20.43 % vs. predchádzajúce 6.87 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.07× vs. predchádzajúce 0.68×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.40 % vs. predchádzajúca -2.25 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 79.57 % vs. predchádzajúca 93.13 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +9199 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 9199 % na 446 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -0.4 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 80 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 4800 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 446 tis. € | 5 tis. € | +92× |
| EBITDA | 12 tis. € | 1 tis. € | +808,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 11 tis. € | 1 tis. € | +808,3 % |
| Čistý zisk | -2 tis. € | -108 € | −15× |
| Aktíva | 419 tis. € | 7 tis. € | +59× |
| Vlastné imanie | 333 tis. € | 7 tis. € | +50× |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 29. 5. 2013
- Sídlo
- Selešťany 38, 99106, Záhorce
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 29. 5. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Vlastné imanie79.6%
- Cudzie zdroje20.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 446 tis. € | 419 tis. € | 333 tis. € | 12 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 5 tis. € | 7 tis. € | 7 tis. € | 1 tis. € | -108 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 10 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | 237 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 38 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | 92 € | EUR |
| 2014 | Riadna | 3 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | -258 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti29. 5. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 11. 10. 2018
- 2Prípravné práce pri realizácii stavbyod 11. 10. 2018
- 3Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 11. 10. 2018
- 4prenájom hnuteľných vecíod 29. 5. 2013
- 5činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 29. 5. 2013
- 6kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 29. 5. 2013
- 7činnosť astrológov a numerológovod 29. 5. 2013
- 8služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 29. 5. 2013
- 9vedenie účtovníctvaod 29. 5. 2013
- 10sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 29. 5. 2013
- 11faktoring a forfaitingod 29. 5. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47178299
- RÚZ ID
- 1493632
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 29. 5. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat446 360 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna