VIP GAMES s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 99 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 26/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje malé tržby (2 tis. €), je dlhodobo stratová.
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
- EBITDA marža-265,2 %
- ROA (návratnosť aktív)-1,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-4,2 %
- Zadlženosť71 %
- Kapitálová primeranosť29,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -281.73netIncome: -4 564revenue: 1 620prevNetIncome: -100 878
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 29.33equity: 107 692assets: 367 189
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 70.67equity: 107 692assets: 367 189
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -43.07revenueYoY: -99.40validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -265.19netMargin: -281.73ebitda: -4 296revenue: 1 620
Altman Z''-Score5.94Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.58 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 4.99 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.07 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.44 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -1.24 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -1.24 % vs. predchádzajúce -27.45 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 70.67 % vs. predchádzajúce 69.45 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.00× vs. predchádzajúce 0.74×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -281.73 % vs. predchádzajúca -37.24 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 29.33 % vs. predchádzajúca 30.55 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 1620 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 99 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -281.7 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Info
Kapitálová primeranosť 29 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2 tis. € | 271 tis. € | −99,4 % |
| EBITDA | -4 tis. € | -92 tis. € | +95,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -4 tis. € | -83 tis. € | +95,3 % |
| Čistý zisk | -5 tis. € | -101 tis. € | +95,5 % |
| Aktíva | 367 tis. € | 367 tis. € | −0,1 % |
| Vlastné imanie | 108 tis. € | 112 tis. € | −4,1 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 25. 6. 2013
- Sídlo
- Zelená 1916/15, 97404, Banská Bystrica
- Štatutárny orgán
- 3 3 osoby (po prihlásení)
- 25. 6. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie29.3%
- Cudzie zdroje70.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 2 tis. € | 367 tis. € | 108 tis. € | -4 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 271 tis. € | 367 tis. € | 112 tis. € | -92 tis. € | -101 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 202 tis. € | 738 tis. € | 379 tis. € | 54 tis. € | 41 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 343 tis. € | 628 tis. € | 307 tis. € | 53 tis. € | 42 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 789 tis. € | 641 tis. € | 265 tis. € | 148 tis. € | 119 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,2 mil. € | 764 tis. € | 286 tis. € | 359 tis. € | 281 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 744 tis. € | 805 tis. € | 165 tis. € | 62 tis. € | 39 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 725 tis. € | 483 tis. € | 126 tis. € | 72 tis. € | 55 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 575 tis. € | 210 tis. € | 71 tis. € | 70 tis. € | 56 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 258 tis. € | 85 tis. € | 15 tis. € | 45 tis. € | 36 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti25. 6. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena25. 6. 2013 → 24. 9. 2013
FERREIRA s.r.o.
- Zmena sídla25. 6. 2013 → 24. 9. 2013
Námestie SNP 16, Banská Bystrica
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prevádzkovanie kartových hier pokrového typu prevádzkovaných mimo kasína, pri ktorých hráči hrajú jeden proti druhémuod 25. 2. 2016
- 2Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôt.od 25. 9. 2013
- 3Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu.od 25. 9. 2013
- 4Čistiace a upratovacie služby.od 25. 9. 2013
- 5Faktoring a forfaiting.od 25. 9. 2013
- 6Finančný leasing.od 25. 9. 2013
- 7Prieskum trhu a verejnej mienky.od 25. 9. 2013
- 8Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom.od 25. 6. 2013
- 9Administratívne služby.od 25. 6. 2013
- 10Prenájom hnuteľných vecí.od 25. 6. 2013
- 11Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod).od 25. 6. 2013
- 12Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov.od 25. 6. 2013
- 13Počítačové služby.od 25. 6. 2013
- 14Reklamné a marketingové služby.od 25. 6. 2013
- 15Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov.od 25. 6. 2013
- 16Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti.od 25. 6. 2013
- 17Vydavateľská činnosť.od 25. 6. 2013
- 18Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu.od 25. 6. 2013
- 19Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla.od 25. 6. 2013
- 20Uskutočňovanie stavieb a ich zmien.od 25. 6. 2013
- 21Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb.od 25. 6. 2013
- 22Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby.od 25. 6. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47198338
- RÚZ ID
- 1495299
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 25. 6. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat1 184 110 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 17. 7. 2015Registrácia platcu DPHSK2023803144
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 25. 6. 2013Zmena obchodného mena→ FERREIRA s.r.o.
- 25. 6. 2013Zmena sídlaNámestie SNP 16, Banská Bystrica