Rastislav Stur s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 23 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 45/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (43 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 7. 2013
- Sídlo
- Športová 120/5, 90024, Veľký Biel
- EBITDA marža17,3 %
- ROA (návratnosť aktív)5,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)38,8 %
- Zadlženosť86 %
- Kapitálová primeranosť14,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 15.05netIncome: 6 513revenue: 43 264prevNetIncome: 1 179
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 14.18equity: 16 791assets: 118 397
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 85.82equity: 16 791assets: 118 397
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -5.73revenueYoY: -22.78validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 17.33netMargin: 15.05ebitda: 7 497revenue: 43 264
Altman Z''-Score0.91Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.28 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.10 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.36 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.17 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 5.50 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.50 % vs. predchádzajúce 0.74 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 85.82 % vs. predchádzajúce 61.42 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.37× vs. predchádzajúce 0.35×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 15.05 % vs. predchádzajúca 2.10 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 14.18 % vs. predchádzajúca 38.58 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 26 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Mikrofirma (tržby 43264 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 23 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 15.1 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.15 € čistého zisku.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 14 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 43 tis. € | 56 tis. € | −22,8 % |
| EBITDA | 7 tis. € | 2 tis. € | +222,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 7 tis. € | 2 tis. € | +222,7 % |
| Čistý zisk | 7 tis. € | 1 tis. € | +452,4 % |
| Aktíva | 118 tis. € | 159 tis. € | −25,7 % |
| Vlastné imanie | 17 tis. € | 61 tis. € | −72,7 % |
- 3. 7. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie14.2%
- Cudzie zdroje85.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 43 tis. € | 118 tis. € | 17 tis. € | 7 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 56 tis. € | 159 tis. € | 61 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 52 tis. € | 145 tis. € | 9 tis. € | 1 tis. € | -202 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 24 tis. € | 100 tis. € | 12 tis. € | 1 tis. € | 175 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 24 tis. € | 100 tis. € | 12 tis. € | 1 tis. € | 175 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 10 tis. € | 157 tis. € | 11 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 61 tis. € | 132 tis. € | 14 tis. € | 2 tis. € | -219 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 33 tis. € | 126 tis. € | 14 tis. € | -3 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 33 tis. € | 136 tis. € | 21 tis. € | -3 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 74 tis. € | 95 tis. € | 26 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti3. 7. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla3. 7. 2013 → 29. 7. 2019
Na Revíne 2946/19, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 3. 7. 2013
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 3. 7. 2013
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 3. 7. 2013
- 4fotografické službyod 3. 7. 2013
- 5služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 3. 7. 2013
- 6výroba fotochemického materiálu a nenahraných nosičovod 3. 7. 2013
- 7činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 3. 7. 2013
- 8vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 3. 7. 2013
- 9organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 3. 7. 2013
- 10prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 3. 7. 2013
- 11počítačové službyod 3. 7. 2013
- 12služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 3. 7. 2013
- 13reklamné a marketingové službyod 3. 7. 2013
- 14vydavateľská činnosťod 3. 7. 2013
- 15kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 3. 7. 2013
- 16výroba bižutérie a suvenírovod 3. 7. 2013
- 17výroba hudobných nástrojovod 3. 7. 2013
- 18oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 3. 7. 2013
- 19kuriérske službyod 3. 7. 2013
- 20prenájom hnuteľných vecíod 3. 7. 2013
- 21administratívne službyod 3. 7. 2013
- 22využívanie výsledkov duševnej tvorivej činnosti v zmysle autorského zákonaod 3. 7. 2013
- 23tvorba a vývoj počítačových programov v zmysle autorského zákonaod 3. 7. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47209496
- RÚZ ID
- 1506122
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 7. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat73 550 EUR · rok 2016
- 3. 7. 2013Zmena sídlaNa Revíne 2946/19, Bratislava