CERIM SK, s .r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +1.8 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 97/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (141 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 6. 2013
- Sídlo
- Poštová 36, 90027, Bernolákovo
- EBITDA marža21,0 %
- ROA (návratnosť aktív)22,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)29,3 %
- Zadlženosť24 %
- Kapitálová primeranosť76,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 16.48netIncome: 23 261revenue: 141 136prevNetIncome: 28 032
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 76.47equity: 79 481assets: 103 941
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 23.53equity: 79 481assets: 103 941
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 8.55revenueYoY: 1.80validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 20.98netMargin: 16.48ebitda: 29 608revenue: 141 136
Altman Z''-Score10.49Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.50 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.94 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.63 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.41 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 22.38 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 22.38 % vs. predchádzajúce 32.56 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 23.53 % vs. predchádzajúce 34.70 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.36× vs. predchádzajúce 1.61×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 16.48 % vs. predchádzajúca 20.22 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 76.47 % vs. predchádzajúca 65.30 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 16.5 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.16 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 21.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 76 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 141 tis. € | 139 tis. € | +1,8 % |
| EBITDA | 30 tis. € | 36 tis. € | −18,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 27 tis. € | 33 tis. € | −18,0 % |
| Čistý zisk | 23 tis. € | 28 tis. € | −17,0 % |
| Aktíva | 104 tis. € | 86 tis. € | +20,7 % |
| Vlastné imanie | 79 tis. € | 56 tis. € | +41,4 % |
- 14. 6. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie76.5%
- Cudzie zdroje23.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 141 tis. € | 104 tis. € | 79 tis. € | 30 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 139 tis. € | 86 tis. € | 56 tis. € | 36 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 94 tis. € | 81 tis. € | 55 tis. € | 17 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 85 tis. € | 63 tis. € | 43 tis. € | 28 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 50 tis. € | 29 tis. € | 19 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 51 tis. € | 25 tis. € | 15 tis. € | 87 € | -161 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 55 tis. € | 53 tis. € | 15 tis. € | 7 tis. € | 267 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 50 tis. € | 87 tis. € | 62 tis. € | 11 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 68 tis. € | 101 tis. € | 59 tis. € | 28 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 67 tis. € | 82 tis. € | 40 tis. € | 23 tis. € | 13 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 6. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Vzdelávacia činnosť na úseku civilnej ochrany obyvateľstvaod 1. 7. 2022
- 2Vypracovanie a aktualizácia plánu ochrany obyvateľstvaod 1. 7. 2022
- 3Vypracovanie a aktualizácia plánu ochrany zamestnancov a osôb prevzatých do starostlivostiod 1. 7. 2022
- 4Projektovanie, inštalovanie, oprava a revízie elektrickej požiarnej signalizácieod 10. 6. 2016
- 5Projektovanie, inštalovanie, oprava a revízie stabilných a polostabilných hasiacich zariadeníod 10. 6. 2016
- 6Montáž, oprava, servis a kontrola protipožiarnych výplní a uzáverov stavebných otvorovod 10. 6. 2016
- 7Kontrola, opravy a montáž systémov automatického haseniaod 10. 6. 2016
- 8Opravy, plnenie a revízie hasiacich prístrojovod 10. 6. 2016
- 9Uvádzanie do prevádzky, revízie a opravy požiarnych klapiekod 10. 6. 2016
- 10Bezpečnostnotechnické službyod 15. 8. 2014
- 11Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 6. 2013
- 12Výchova a vzdelávanie v oblasti ochrany práce mimo banskej činnosti v rozsahu - Výchova a vzdelávanie zamestnancov a vedúcich zamestnancovod 14. 6. 2013
- 13Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 14. 6. 2013
- 14Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 14. 6. 2013
- 15Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 14. 6. 2013
- 16Organizovanie kurzov, školení a seminárovod 14. 6. 2013
- 17Čistiace a upratovacie službyod 14. 6. 2013
- 18Oprava a kontrola požiarnych vodovodovod 14. 6. 2013
- 19Oprava a kontrola požiarnych hydrantovod 14. 6. 2013
- 20Vykonávanie činnosti koordinátora bezpečnostiod 14. 6. 2013
- 21Technik požiarnej ochranyod 14. 6. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47209763
- RÚZ ID
- 1469396
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 6. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat141 136 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 9. 8. 2013Registrácia platcu DPHSK2023789691