Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

SPOLZAM s.r.o.

aktívna
Vinohradská 570/5, 91926, Zavar
podľa §4, registrácia od 4. 11. 2013
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)332 tis. €
4,2 %vs 2023
Zisk (2024)37 tis. €
40,8 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)101 tis. €
9,7 %vs 2023
Zadlženosť (2024)19 %
33,3 %Nízkavs 2023
ROE (2024)36.1 %
34,4 %Výbornévs 2023

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o +4.2 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 82/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (332 tis. €), je zisková.

Ziskováčistá marža 11 %
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 81 % aktív
Nízka zadlženosťdlh tvorí len 19 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
3. 7. 2013
Sídlo
Vinohradská 570/5, 91926, Zavar
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža11,5 %
  • ROA (návratnosť aktív)29,2 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)36,1 %
  • Zadlženosť19 %
  • Kapitálová primeranosť80,7 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (332 tis. €), je zisková.
82/ 100Vynikajúca
Ziskovosť17 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 11.06
  • netIncome: 36 668
  • revenue: 331 534
  • prevNetIncome: 61 941
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 80.65
  • equity: 101 446
  • assets: 125 778
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 19.35
  • equity: 101 446
  • assets: 125 778
Rast13 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 5.56
  • revenueYoY: 4.19
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 11.50
  • netMargin: 11.06
  • ebitda: 38 135
  • revenue: 331 534
Altman Z''-Score13.33Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.59aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.265.63aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.721.73aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.054.38presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 29.15 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 29.15 % vs. predchádzajúce 39.15 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 19.35 % vs. predchádzajúce 28.99 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 2.64× vs. predchádzajúce 2.01×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 11.06 % vs. predchádzajúca 19.47 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 80.65 % vs. predchádzajúca 71.01 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (4 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.

  • Pozitívne

    Čistá marža 11.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 81 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

  • Pozitívne

    ROA 29.2 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby332 tis. €318 tis. €+4,2 %
EBITDA38 tis. €66 tis. €−42,1 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)34 tis. €59 tis. €−42,1 %
Čistý zisk37 tis. €62 tis. €−40,8 %
Aktíva126 tis. €158 tis. €−20,5 %
Vlastné imanie101 tis. €112 tis. €−9,7 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 3. 7. 2013Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby