LIGA SLOVAKIA s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 114 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 36/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (392 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 2. 8. 2013
- Sídlo
- Poľná 3169/42, 90028, Ivanka pri Dunaji
- EBITDA marža3,9 %
- ROA (návratnosť aktív)24,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť102 %
- Kapitálová primeranosť-1,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.80netIncome: 10 982revenue: 391 890prevNetIncome: -7 132
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -1.68equity: -766.00assets: 45 686
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 101.68equity: -766.00assets: 45 686
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 19.82revenueYoY: 113.64validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.95netMargin: 2.80ebitda: 15 466revenue: 391 890
Altman Z''-Score1.86Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.03 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.03 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.93 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.02 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 24.04 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 24.04 % vs. predchádzajúce -27.73 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 101.68 % vs. predchádzajúce 145.68 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 8.58× vs. predchádzajúce 7.13×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.80 % vs. predchádzajúca -3.89 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -1.68 % vs. predchádzajúca -45.68 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 114 % na 392 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Pozitívne
ROA 24.0 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 392 tis. € | 183 tis. € | +113,6 % |
| EBITDA | 15 tis. € | -6 tis. € | +365,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 14 tis. € | -5 tis. € | +365,3 % |
| Čistý zisk | 11 tis. € | -7 tis. € | +254,0 % |
| Aktíva | 46 tis. € | 26 tis. € | +77,6 % |
| Vlastné imanie | -766 € | -12 tis. € | +93,5 % |
- 2. 8. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 46 tis. €
- Aktíva spolu
- 46 tis. €
- Vlastné imanie
- −766 €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 392 tis. € | 46 tis. € | -766 € | 15 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 183 tis. € | 26 tis. € | -12 tis. € | -6 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 158 tis. € | 66 tis. € | -5 tis. € | 28 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 162 tis. € | 49 tis. € | -27 tis. € | 23 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 98 tis. € | 38 tis. € | -47 tis. € | -15 tis. € | -16 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 101 tis. € | 24 tis. € | -32 tis. € | -6 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 39 tis. € | 24 tis. € | -25 tis. € | -23 tis. € | -23 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 42 tis. € | 6 tis. € | -1 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 71 tis. € | 10 tis. € | -7 tis. € | -6 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 77 tis. € | 18 tis. € | -571 € | 854 € | -170 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti2. 8. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47216646
- RÚZ ID
- 1495439
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 2. 8. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat391 890 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 9. 2015Registrácia platcu DPHSK2023828312