BauTeam Slovakia s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +9.8 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 59/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje malé tržby (11 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 7. 2013
- Sídlo
- Kupeckého 364/4, 04001, Košice - mestská časť Juh
- EBITDA marža6,9 %
- ROA (návratnosť aktív)3,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)8,7 %
- Zadlženosť55 %
- Kapitálová primeranosť44,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.13netIncome: 357.00revenue: 11 410prevNetIncome: -8 266
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 44.53equity: 4 082assets: 9 167
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 55.47equity: 4 082assets: 9 167
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -2.16revenueYoY: 9.81validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.89netMargin: 3.13ebitda: 786.00revenue: 11 410
Altman Z''-Score0.80Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.88 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.41 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.49 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.84 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.89 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.89 % vs. predchádzajúce -135.55 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 55.47 % vs. predchádzajúce 38.90 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.24× vs. predchádzajúce 1.70×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.13 % vs. predchádzajúca -79.55 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 44.53 % vs. predchádzajúca 61.10 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 11410 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 10 % na 11 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 3.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 45 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 11 tis. € | 10 tis. € | +9,8 % |
| EBITDA | 786 € | -8 tis. € | +110,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 707 € | -7 tis. € | +110,0 % |
| Čistý zisk | 357 € | -8 tis. € | +104,3 % |
| Aktíva | 9 tis. € | 6 tis. € | +50,3 % |
| Vlastné imanie | 4 tis. € | 4 tis. € | +9,6 % |
- 13. 7. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie44.5%
- Cudzie zdroje55.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 11 tis. € | 9 tis. € | 4 tis. € | 786 € | 357 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 10 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | -8 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 21 tis. € | 14 tis. € | 12 tis. € | 4 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 13 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | -535 € | -638 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 29 tis. € | 15 tis. € | 9 tis. € | 1 tis. € | 826 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 4 tis. € | 14 tis. € | 8 tis. € | -537 € | -665 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 12 tis. € | 12 tis. € | 9 tis. € | 1 tis. € | 856 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 11 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | -129 € | -697 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 25 tis. € | 12 tis. € | 9 tis. € | 417 € | -156 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 14 tis. € | 11 tis. € | 9 tis. € | 1 tis. € | 610 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti13. 7. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47223341
- RÚZ ID
- 1469137
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 7. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat29 026 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 1. 4. 2020Registrácia platcu DPHSK2023814419
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna