VANEK - stav s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 28 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 31/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (693 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 2. 2011
- Sídlo
- Dúbravská cesta 2, 84104, Bratislava - mestská časť Karlova Ves
- EBITDA marža-43,7 %
- ROA (návratnosť aktív)-174,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-1156,0 %
- Zadlženosť85 %
- Kapitálová primeranosť15,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -44.07netIncome: -305 472revenue: 693 188prevNetIncome: -231 165
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 15.09equity: 26 424assets: 175 077
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 84.91equity: 26 424assets: 175 077
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 39.08revenueYoY: 28.14validHistoryYears: 6.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -43.67netMargin: -44.07ebitda: -302 743revenue: 693 188
Altman Z''-Score-22.51Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.30 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -13.12 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -9.88 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.19 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -174.48 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -174.48 % vs. predchádzajúce -180.82 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 84.91 % vs. predchádzajúce 411.40 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.96× vs. predchádzajúce 4.23×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -44.07 % vs. predchádzajúca -42.73 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 15.09 % vs. predchádzajúca -311.40 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE -1156 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (26424 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 28 % na 693 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -44.1 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 15 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2019 | 2018 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 693 tis. € | 541 tis. € | +28,1 % |
| EBITDA | -303 tis. € | -232 tis. € | −30,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -272 tis. € | -209 tis. € | −30,6 % |
| Čistý zisk | -305 tis. € | -231 tis. € | −32,1 % |
| Aktíva | 175 tis. € | 128 tis. € | +36,9 % |
| Vlastné imanie | 26 tis. € | -398 tis. € | +106,6 % |
- 11. 2. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2019Štruktúra financovania
- Vlastné imanie15.1%
- Cudzie zdroje84.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019aktuálny | Riadna | 693 tis. € | 175 tis. € | 26 tis. € | -303 tis. € | -305 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 541 tis. € | 128 tis. € | -398 tis. € | -232 tis. € | -231 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 361 tis. € | 123 tis. € | -167 tis. € | -107 tis. € | -111 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 359 tis. € | 135 tis. € | -56 tis. € | -54 tis. € | -56 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 182 tis. € | 117 tis. € | 137 € | 2 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 133 tis. € | 69 tis. € | 1 tis. € | -2 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 88 tis. € | 7 tis. € | — | 6 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti11. 2. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena11. 2. 2011 → 13. 7. 2021
WOLVERINE - SK s. r. o.
- Zmena sídla11. 2. 2011 → 12. 11. 2012
Sliačska 10, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2019aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1prieskum trhu a verejnej mienkyod 10. 5. 2013
- 2prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 10. 5. 2013
- 3kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)od 10. 5. 2013
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 10. 5. 2013
- 5sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 10. 5. 2013
- 6sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 10. 5. 2013
- 7činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 10. 5. 2013
- 8reklamné a marketingové službyod 10. 5. 2013
- 9poskytovanie služieb informátoraod 10. 5. 2013
- 10výroba komunikačných zariadení, spotrebnej elektroniky, počítačov a kancelárskych strojovod 10. 5. 2013
- 11vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 10. 5. 2013
- 12prípravné práce k realizácii stavbyod 10. 5. 2013
- 13uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 10. 5. 2013
- 14dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 10. 5. 2013
- 15nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 10. 5. 2013
- 16sťahovacie službyod 10. 5. 2013
- 17kuriérske službyod 10. 5. 2013
- 18skladovanieod 10. 5. 2013
- 19baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 10. 5. 2013
- 20ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 10. 5. 2013
- 21poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 10. 5. 2013
- 22prevádzkovanie výdajne stravyod 10. 5. 2013
- 23ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotova-rov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 10. 5. 2013
- 24počítačové službyod 10. 5. 2013
- 25služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 10. 5. 2013
- 26finančný leasingod 10. 5. 2013
- 27faktoring a forfaitingod 10. 5. 2013
- 28prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 10. 5. 2013
- 29prenájom hnuteľných vecíod 10. 5. 2013
- 30administratívne službyod 10. 5. 2013
- 31vedenie účtovníctvaod 10. 5. 2013
- 32prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 10. 5. 2013
- 33organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 10. 5. 2013
- 34čistiace a upratovacie službyod 10. 5. 2013
- 35detektívna služba podľa § 4 ods. 1 písm. a), b), c), d), e), f), g) zákona č. 473/2005 Z.z. o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (zákon o súkromnej bezpečnosti)od 26. 7. 2012
- 36strážna služba podľa § 3 písm. a), b), c), d), e), f), g) a h) zákona č. 473/2005 Z.z. o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (zákon o súkromnej bezpečnosti)od 11. 2. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47232951
- RÚZ ID
- 1135105
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 2. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat693 188 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 11. 2. 2011Zmena obchodného mena→ WOLVERINE - SK s. r. o.
- 11. 2. 2011Zmena sídlaSliačska 10, Bratislava