Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

SunShine Biz, s. r. o.

aktívna
Klincová 37/B, 82108, Bratislava - mestská časť Ružinov
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2016)25 tis. €
96,2 %vs 2015
Zisk (2016)19 tis. €
121,9 %vs 2015
Vlastné imanie (2016)52 tis. €
56,8 %vs 2015
Zadlženosť (2016)40 %
55,2 %Nízkavs 2015
ROE (2016)36.2 %
41,5 %Výbornévs 2015

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 96 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 63/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (25 tis. €), je zisková.

Pokles tržiebtržby -96 % medziročne
Vysoká ziskovosťčistá marža 76 %
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 60 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
29. 3. 2011
Sídlo
Klincová 37/B, 82108, Bratislava - mestská časť Ružinov
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2016)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža85,2 %
  • ROA (návratnosť aktív)21,8 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)36,2 %
  • Zadlženosť40 %
  • Kapitálová primeranosť60,2 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (25 tis. €), je zisková.
63/ 100Stabilná
Ziskovosť20 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 75.76
  • netIncome: 18 940
  • revenue: 25 001
  • prevNetIncome: 8 537
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 60.17
  • equity: 52 275
  • assets: 86 876
Zadlženosť16 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 39.83
  • equity: 52 275
  • assets: 86 876
Rast2 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -82.13
  • revenueYoY: -96.16
  • validHistoryYears: 3.00
Efektivita20 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 85.21
  • netMargin: 75.76
  • ebitda: 21 303
  • revenue: 25 001
Altman Z''-Score4.89Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.18aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.71aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.721.40aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.051.59presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score5 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 21.80 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 21.80 % vs. predchádzajúce 2.82 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 39.83 % vs. predchádzajúce 88.98 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.29× vs. predchádzajúce 2.15×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 75.76 % vs. predchádzajúca 1.31 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 60.17 % vs. predchádzajúca 11.02 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 71 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • Mikrofirma (tržby 25001 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 96 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Pozitívne

    Čistá marža 75.8 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.76 € čistého zisku.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 85.2 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 60 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

Finančný prehľad (2016)
Položka20162015Zmena
Tržby25 tis. €651 tis. €−96,2 %
EBITDA21 tis. €18 tis. €+19,5 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)19 tis. €16 tis. €+19,5 %
Čistý zisk19 tis. €9 tis. €+121,9 %
Aktíva87 tis. €303 tis. €−71,3 %
Vlastné imanie52 tis. €33 tis. €+56,8 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 29. 3. 2011Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016
  • 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby