Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

SHM PARTNERS s. r. o.

aktívna
Záhradnícka 51, 82108, Bratislava - mestská časť Ružinov
podľa §4, registrácia od 30. 9. 2011
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)194 tis. €
41,1 %vs 2024
Zisk (2025)-21 tis. €
11,1 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)115 tis. €
15,6 %vs 2024
Zadlženosť (2025)67 %
10,3 %Strednávs 2024
ROE (2025)-18.4 %
5,3 %Stratavs 2024

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 41 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 37/100

Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (194 tis. €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Pokles tržiebtržby -41 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
30. 9. 2011
Sídlo
Záhradnícka 51, 82108, Bratislava - mestská časť Ružinov
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-4,0 %
  • ROA (návratnosť aktív)-6,1 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-18,4 %
  • Zadlženosť67 %
  • Kapitálová primeranosť33,0 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (194 tis. €), je dlhodobo stratová.
37/ 100Slabá
Ziskovosť4 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -10.94
  • netIncome: -21 241
  • revenue: 194 128
  • prevNetIncome: -23 886
Kapitál12 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 32.99
  • equity: 115 184
  • assets: 349 100
Zadlženosť7 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 67.01
  • equity: 115 184
  • assets: 349 100
Rast13 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 4.75
  • revenueYoY: -41.09
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -3.97
  • netMargin: -10.94
  • ebitda: -7 702
  • revenue: 194 128
Altman Z''-Score2.53Šedá zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.65aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.261.49aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-0.13aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.52presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -6.08 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -6.08 % vs. predchádzajúce -6.87 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 67.01 % vs. predchádzajúce 60.75 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.56× vs. predchádzajúce 0.95×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -10.94 % vs. predchádzajúca -7.25 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 32.99 % vs. predchádzajúca 39.25 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 41 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -10.9 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 33 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby194 tis. €330 tis. €−41,1 %
EBITDA-8 tis. €-12 tis. €+34,0 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-7 tis. €-11 tis. €+34,0 %
Čistý zisk-21 tis. €-24 tis. €+11,1 %
Aktíva349 tis. €348 tis. €+0,4 %
Vlastné imanie115 tis. €136 tis. €−15,6 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 30. 9. 2011Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby