ECORENTAL s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 100 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 39/100
Hlavnou slabinou je ziskovosť.
Firma dosahuje malé tržby (214 €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 3. 2012
- Sídlo
- Na križovatkách 47, 82104, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža-1549,5 %
- ROA (návratnosť aktív)-3,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-3,3 %
- Zadlženosť1 %
- Kapitálová primeranosť99,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -1 708,411netIncome: -3 656revenue: 214.00prevNetIncome: 67 351
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 99.11equity: 110 352assets: 111 348
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 0.894equity: 110 352assets: 111 348
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 2.73revenueYoY: -99.94validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -1 549,533netMargin: -1 708,411ebitda: -3 316revenue: 214.00
Altman Z''-Score121.25Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.95 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.13 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.17 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 116.33 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -3.28 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -3.28 % vs. predchádzajúce 31.76 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 0.89 % vs. predchádzajúce 45.92 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.00× vs. predchádzajúce 1.71×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -1708.41 % vs. predchádzajúca 18.58 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 99.11 % vs. predchádzajúca 54.08 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 47 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Mikrofirma (tržby 214 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 100 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -1708.4 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 99 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 214 € | 362 tis. € | −99,9 % |
| EBITDA | -3 tis. € | 241 tis. € | −101,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -3 tis. € | 217 tis. € | −101,4 % |
| Čistý zisk | -4 tis. € | 67 tis. € | −105,4 % |
| Aktíva | 111 tis. € | 212 tis. € | −47,5 % |
| Vlastné imanie | 110 tis. € | 115 tis. € | −3,8 % |
- 15. 3. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie99.1%
- Cudzie zdroje0.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 214 € | 111 tis. € | 110 tis. € | -3 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 362 tis. € | 212 tis. € | 115 tis. € | 241 tis. € | 67 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 380 € | 167 tis. € | 47 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 5 tis. € | 169 tis. € | 49 tis. € | -439 € | -667 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 49 tis. € | 54 tis. € | 50 tis. € | 15 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 41 tis. € | 44 tis. € | 38 tis. € | 23 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 38 tis. € | 55 tis. € | 18 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 35 tis. € | 56 tis. € | 14 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 13 tis. € | 41 tis. € | 8 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 168 € | 10 tis. € | 4 tis. € | 112 € | -368 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 3. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47237970
- RÚZ ID
- 1213655
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 3. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat362 476 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna