SOLID ENTERPRISE s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 15 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 79/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (571 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 4. 2012
- Sídlo
- Galvániho 15/C, 82104, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža31,5 %
- ROA (návratnosť aktív)7,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)29,2 %
- Zadlženosť73 %
- Kapitálová primeranosť26,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 21.86netIncome: 124 776revenue: 570 880prevNetIncome: 103 245
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 26.92equity: 426 612assets: 1 584 450
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 73.08equity: 426 612assets: 1 584 450
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 43.31revenueYoY: 15.42validHistoryYears: 4.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 31.49netMargin: 21.86ebitda: 179 787revenue: 570 880
Altman Z''-Score2.19Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.53 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.63 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.65 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.39 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.88 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.88 % vs. predchádzajúce 6.63 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 73.08 % vs. predchádzajúce 80.62 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.36× vs. predchádzajúce 0.32×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 21.86 % vs. predchádzajúca 20.87 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 26.92 % vs. predchádzajúca 19.38 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 15 % na 571 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 21.9 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.22 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 31.5 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 27 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 571 tis. € | 495 tis. € | +15,4 % |
| EBITDA | 180 tis. € | 135 tis. € | +33,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 162 tis. € | 121 tis. € | +33,3 % |
| Čistý zisk | 125 tis. € | 103 tis. € | +20,9 % |
| Aktíva | 1,6 mil. € | 1,6 mil. € | +1,8 % |
| Vlastné imanie | 427 tis. € | 302 tis. € | +41,3 % |
- 4. 4. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie26.9%
- Cudzie zdroje73.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 571 tis. € | 1,6 mil. € | 427 tis. € | 180 tis. € | 125 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 495 tis. € | 1,6 mil. € | 302 tis. € | 135 tis. € | 103 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 452 tis. € | 1,6 mil. € | 199 tis. € | 136 tis. € | 106 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 194 tis. € | 1,8 mil. € | 92 tis. € | 101 tis. € | 87 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 260 tis. € | -144 tis. € | -57 tis. € | -56 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 247 tis. € | -88 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 247 tis. € | -85 tis. € | — | — | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 247 tis. € | -85 tis. € | — | -480 € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 247 tis. € | -85 tis. € | — | -492 € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 247 tis. € | -84 tis. € | -56 tis. € | -56 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla26. 3. 2015 → 25. 6. 2019
Galvániho 15B, Bratislava
- Založenie spoločnosti4. 4. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla4. 4. 2012 → 25. 3. 2015
Bajkalská 22, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 19. 7. 2012
- 2Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 19. 7. 2012
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 19. 7. 2012
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 19. 7. 2012
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 19. 7. 2012
- 6Prenájom hnuteľných vecíod 19. 7. 2012
- 7Reklamné a marketingové službyod 19. 7. 2012
- 8Služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 19. 7. 2012
- 9Ozvučovanie a osvetľovanie kultúrnych, spoločenských a športových podujatíod 19. 7. 2012
- 10Fotografické službyod 19. 7. 2012
- 11Prieskum trhu a verejnej mienkyod 19. 7. 2012
- 12Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 19. 7. 2012
- 13Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 19. 7. 2012
- 14Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 19. 7. 2012
- 15Vydavateľská činnosťod 19. 7. 2012
- 16Výroba, predaj, prenájom a rozmnožovanie zvukových a zvukovoobrazových záznamov na základe zmluvy s autoromod 19. 7. 2012
- 17Administratívne službyod 19. 7. 2012
- 18Prenájom nehnuteľností bez poskytovania iných než základných služieb spojených s prenájmomod 4. 4. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47238313
- RÚZ ID
- 1213184
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 4. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat570 880 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 27. 11. 2020Registrácia platcu DPHSK2023503515
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 26. 3. 2015Zmena sídlaGalvániho 15B, Bratislava
- 4. 4. 2012Zmena sídlaBajkalská 22, Bratislava