Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

EPP Slovensko, s. r. o. ,,v konkurze"

aktívna
Terezov 4, 92003, Hlohovec
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2020)9,5 mil. €
4,3 %vs 2019
Zisk (2020)-6,4 mil. €
28×vs 2019
Vlastné imanie (2020)5,9 mil. €
51,9 %vs 2019
Zadlženosť (2020)89 %
15,8 %Vysokávs 2019
ROE (2020)-107.8 %
59×Stratavs 2019

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o -4.3 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 31/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.

Súhrn

Firma dosahuje významné tržby (9,5 mil. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Zvýšená zadlženosťcudzie zdroje tvoria 89 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
8. 9. 2012
Sídlo
Terezov 4, 92003, Hlohovec
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2020)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-42,8 %
  • ROA (návratnosť aktív)-12,2 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-107,8 %
  • Zadlženosť89 %
  • Kapitálová primeranosť11,3 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje významné tržby (9,5 mil. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
31/ 100Slabá
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -67.03
  • netIncome: -6 366 104
  • revenue: 9 496 972
  • prevNetIncome: -219 892
Kapitál7 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 11.33
  • equity: 5 904 618
  • assets: 52 094 177
Zadlženosť3 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 88.67
  • equity: 5 904 618
  • assets: 52 094 177
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 160.94
  • revenueYoY: -4.29
  • validHistoryYears: 8.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -42.79
  • netMargin: -67.03
  • ebitda: -4 064 225
  • revenue: 9 496 972
Altman Z''-Score-0.88Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.22aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-0.79aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-0.45aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.13presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score0 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -12.22 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -12.22 % vs. predchádzajúce -0.42 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 88.67 % vs. predchádzajúce 76.57 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.18× vs. predchádzajúce 0.19×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -67.03 % vs. predchádzajúca -2.22 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 11.33 % vs. predchádzajúca 23.43 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-4 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -67.0 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 11 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

Finančný prehľad (2020)
Položka20202019Zmena
Tržby9,5 mil. €9,9 mil. €−4,3 %
EBITDA-4,1 mil. €1,9 mil. €−319,0 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-3,7 mil. €1,7 mil. €−319,0 %
Čistý zisk-6,4 mil. €-220 tis. €−28×
Aktíva52,1 mil. €52,4 mil. €−0,5 %
Vlastné imanie5,9 mil. €12,3 mil. €−51,9 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
1 osobav štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 8. 9. 2012Založenie spoločnosti
  • 11. 2. 2023Zmena obchodného mena
  • 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby