Varsi s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 257 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 14/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje významné tržby (22,3 mil. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 10. 2012
- Sídlo
- Dúbravská 2, 84104, Bratislava - mestská časť Karlova Ves
- EBITDA marža-10,3 %
- ROA (návratnosť aktív)-135,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť254 %
- Kapitálová primeranosť-154,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -10.38netIncome: -2 317 649revenue: 22 328 815prevNetIncome: -323 059
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -154.45equity: -2 636 480assets: 1 707 027
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 254.45equity: -2 636 480assets: 1 707 027
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 256.58validHistoryYears: 2.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -10.34netMargin: -10.38ebitda: -2 309 707revenue: 22 328 815
Altman Z''-Score-16.45Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -3.04 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -5.04 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -7.73 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.64 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -135.77 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -135.77 % vs. predchádzajúce -26.06 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 254.45 % vs. predchádzajúce 125.66 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 13.08× vs. predchádzajúce 5.05×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -10.38 % vs. predchádzajúca -5.16 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -154.45 % vs. predchádzajúca -25.66 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +257 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 257 % na 22.3 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -10.4 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 729 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2014 | 2013 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 22,3 mil. € | 6,3 mil. € | +256,6 % |
| EBITDA | -2,3 mil. € | — | — |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -2,1 mil. € | — | — |
| Čistý zisk | -2,3 mil. € | -323 tis. € | −617,4 % |
| Aktíva | 1,7 mil. € | 1,2 mil. € | +37,7 % |
| Vlastné imanie | -2,6 mil. € | -318 tis. € | −728,9 % |
- 4. 10. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014
- 31. 12. 2014Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2014Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 4.3 mil. €
- Aktíva spolu
- 1.7 mil. €
- Vlastné imanie
- −2.6 mil. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2014aktuálny | Riadna | 22,3 mil. € | 1,7 mil. € | -2,6 mil. € | -2,3 mil. € | -2,3 mil. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 6,3 mil. € | 1,2 mil. € | -318 tis. € | — | -323 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla5. 12. 2012 → 19. 2. 2014
Dunajská 52, Bratislava - Staré mesto
- Založenie spoločnosti4. 10. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla4. 10. 2012 → 4. 12. 2012
Suchovská 12, Trnava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2014aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47242191
- RÚZ ID
- 1207975
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 10. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2014Najvyšší zaznamenaný obrat22 328 815 EUR · rok 2014
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 5. 12. 2012Zmena sídlaDunajská 52, Bratislava - Staré mesto
- 4. 10. 2012Zmena sídlaSuchovská 12, Trnava