ORAETLABORA, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 2588 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 66/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (269 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 20. 10. 2012
- Sídlo
- Košická 18, 82109, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža81,9 %
- ROA (návratnosť aktív)38,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)15,6 %
- Zadlženosť-147 %
- Kapitálová primeranosť247,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.03netIncome: 2 770revenue: 268 835prevNetIncome: -2 709
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 247.04equity: 17 730assets: 7 177
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: -147.04equity: 17 730assets: 7 177
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 34.84revenueYoY: 2 588,35validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 81.90netMargin: 1.03ebitda: 220 180revenue: 268 835
Altman Z''-Score196.99Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 4.86 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 6.40 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 175.24 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 10.50 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 38.60 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 38.60 % vs. predchádzajúce -1.00 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť -147.04 % vs. predchádzajúce 94.47 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 37.46× vs. predchádzajúce 0.04×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.03 % vs. predchádzajúca -27.09 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 247.04 % vs. predchádzajúca 5.53 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 97 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Tržby +2588 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- X4 (Equity / Total Liabilities) — firma má nulové alebo záporné záväzky, X4 capped na 10.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 2588 % na 269 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
EBITDA marža 81.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 247 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 269 tis. € | 10 tis. € | +26× |
| EBITDA | 220 tis. € | -2 tis. € | +102× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 198 tis. € | -2 tis. € | +102× |
| Čistý zisk | 3 tis. € | -3 tis. € | +202,3 % |
| Aktíva | 7 tis. € | 270 tis. € | −97,3 % |
| Vlastné imanie | 18 tis. € | 15 tis. € | +18,5 % |
- 20. 10. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie100.0%
- Cudzie zdroje0.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 269 tis. € | 7 tis. € | 18 tis. € | 220 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 10 tis. € | 270 tis. € | 15 tis. € | -2 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 188 tis. € | 125 tis. € | 18 tis. € | 66 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 261 tis. € | 213 tis. € | 18 tis. € | 79 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 90 tis. € | 387 tis. € | 14 tis. € | 1 tis. € | 616 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 163 tis. € | 388 tis. € | 13 tis. € | 69 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 26 tis. € | 361 tis. € | 14 tis. € | 38 € | -192 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 32 tis. € | 297 tis. € | 14 tis. € | 944 € | 649 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 125 tis. € | 248 tis. € | 12 tis. € | 92 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 18 tis. € | 242 tis. € | 8 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 5 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti20. 10. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 15. 9. 2017
- 2Čistiace a upratovacie službyod 15. 9. 2017
- 3Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 15. 9. 2017
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 15. 9. 2017
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 15. 9. 2017
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 15. 9. 2017
- 7Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 15. 9. 2017
- 8Administratívne službyod 15. 9. 2017
- 9Reklamné a marketingové službyod 15. 9. 2017
- 10Poskytovanie služieb pre rodinu a domácnosťod 15. 9. 2017
- 11Prenájom hnuteľných vecíod 10. 4. 2013
- 12prenájom nehnuteľností, bytov a nebytových priestorov bez poskytovania iných než základných služieb spojených s prenájmomod 20. 10. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47242663
- RÚZ ID
- 1220140
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 20. 10. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat268 835 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 7. 9. 2017Registrácia platcu DPHSK2023622392
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna